Rampage kulaklık kablo tamiri

elif_1433

Üye
bu kablonun dizilimi ile ilgili bilgisi olan var mı? hangi renkler nereye takılmalı.

Ekli dosyalar

• IMG_8171.JPG
    IMG_8171.JPG
    386 KB · Görüntüleme: 166
  • IMG_8172.JPG
    IMG_8172.JPG
    357.6 KB · Görüntüleme: 150
G ortak uç(hoparlörün)
L-IN hoparlör sol
R-IN hoparlör sağ

M+ Mikrofon +
M- Mikrofon -

V+. + Besleme(ledler için galiba)
V- - Besleme(ledler için)

Kırmızı sarı burgulu olanlar kırmızı V+ sarı olan V-(bunlar diğerlerinden kalın olmalı tespit edin)resimde ayrı duranlar

Şimdi bundan sonrası tahmin
Mavi seri mikrofonun olmalı
Mavi M+
Mavi sarı burgulu M-
R IN yeşil
L IN siyah(resimden siyah gözüküyor)
G e bi kablomuz kaldı yeşil kırmızı burgulu olan .
Yazdıklarım tecrübe ve standardın birleşimi çok kulaklık tamir ediyorum bazen olmadık bir renk olabiliyor ,başka öneriler olabilir ,
Alternatif ,ölçerek bulabilirsiniz ,deneyerek yapabilirsiniz,kolay gelsin.

Son düzenleme:
Resimde siyah gözüken kablo içinde iki damar var o mikrafon diğerlerini kontrol etmek gerekir
Titreşim motorları bass gibi amfi chip i ne bağlı oluyorlar voltaj kabloları LED var ise LED için olabilir

Son düzenleme:
Bu ucu kesik olan kablonun diger ucunu acip takip edilse orda belki bilgi vardir. Bagli oldugu soket kart guc kaynagi mutlaka vardir.

G ortak uç(hoparlörün)
L-IN hoparlör sol
R-IN hoparlör sağ

M+ Mikrofon +
M- Mikrofon -

Kırmızı sarı burgulu olanlar kırmızı V+ sarı olan V-(bunlar diğerlerinden kalın olmalı tespit edin)resimde ayrı duranlar

Mavi M+
Mavi sarı burgulu M-
R IN yeşil
Yazdıklarım tecrübe ve standardın birleşimi çok kulaklık tamir ediyorum bazen olmadık bir renk olabiliyor ,başka öneriler olabilir ,
teşekkürler ard
G ortak uç(hoparlörün)
L-IN hoparlör sol
R-IN hoparlör sağ

M+ Mikrofon +
M- Mikrofon -

Mavi M+
Mavi sarı burgulu M-
R IN yeşil
teşekkür ederim çalıştı fakat sol taraftan ses gelmiyor lehimleme ile alakalı olabilir mi?

teşekkürler ard

teşekkür ederim çalıştı fakat sol taraftan ses gelmiyor lehimleme ile alakalı olabilir mi?
Şimdi sağdan ses geliyorsa doğru çünkü yeşil kablodan eminim ucu kalmıştı çünkü kopya çektim😉,sadece o ucu ısıtarak(çakmak alevi yeter) ama yakmadan açıp deneyin .
Olmaz ise hoparlörün kılıfı söküp hangi renk kablonun geldiğinden emin olmanız gerekiyor, kolay gelsin.

Şimdi sağdan ses geliyorsa doğru çünkü yeşil kablodan eminim ucu kalmıştı çünkü kopya çektim😉,sadece o ucu ısıtarak(çakmak alevi yeter) ama yakmadan açıp deneyin .
Olmaz ise hoparlörün kılıfı söküp hangi renk kablonun geldiğinden emin olmanız gerekiyor, kolay gelsin.
sanırım bu yüzden çalışmadı yenisini alana kadar tek kulakla idare edicez :)

Ekli dosyalar

• IMG_8185.JPG
    IMG_8185.JPG
    457.9 KB · Görüntüleme: 78
Lehim yapılan ped koptuğu için çalışmıyorsa ped e gelen yolu takip edim geldiği yere kabloyu lehimleyin

Kalkan pedin oldugu yerdeki boyayi ince uclu bir tornavida ile kazirmisiniz pedin ucu illa oralardadir.

Kurtulabilir bir durum.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri