R22 gaz yerine kullanılabilecek gaz var mıdır?

ustalarimiza SIZ BIR HARIKASINIZ harika bir paylasim olmus yureginize saglik

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar ben şöyle bir soru sormak istiyorum. Mesela stirling motor yapacağım. bunun içine hava yerine klima gazı veya benzer heraket ettiğinde soğuyan bir gaz kullanmak istiyorum. bu gazı kaçırmadan bu motor yapısına nasıl yerleştirebilirim? Stirling motor hakkında bilgisi olmayanlar için aşağıdaki videoya bakabilirler.

stirling motoru nasıl yapılır_Ayrıntılı Türkçe Anlatım ''Stirling Engine'' - YouTube
O gazlar olmaz sanırım ama amonyak olabilir çünkü ısınınca genleşen genleşmeye soğutan bi gaz yani sanırım

Dostum amonyak aşındırıcı bir gazdır. Ayrıca amonyağın solunması çok tehlikelidir. Yanıcı bir gazdır. Stirling motorunda malum ısı kullanılır. Bence en olmayacak gazlardan biridir.

Kırmak yada yermek için yazmadım yanlış anlaşılmasın. Bilgi vermek için yazıyorum.

Hım anladım teşekkürler ama amonyak ısınınca genleşme yapıp ordan genleşen amonyakın püskürmesi ile soğutma yapmıyormu hiç amonyakla çalışmadım aslında çok merak ediyorum

Evet amonyakta isi ile genlesen yada kompresorle basinclandirinca isinan gazlardandir. Sogutma sektorunde ozellikle dusuk sicaklik uygulamalarinda soguk depolamada kullanilir. Asindirici oldugu icin kompresor , borulama ve evaporatorde hicbir noktada bakir kullanilmaz. Tum malzeme metaldir demirden yapilir.

Cok verimli gazdir. Dogaya zarari yoktur.

Bende amonyakla sogutma sistemlerini merak ediyorum..

Kolay gelsin

Saolun teşekkürler sizde kolay gelsin elimizden geldiğince araştırmaya çalışıyorum daha yolun başındayım denilebilir

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri