R 22 yerine hangi gaz tercih edilmeli

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Biraz araştırma yaptım 407 c ve 417 kullananlar var 22 yerine. 407 de 22 li sistemin yağı uyumsuz diye sorun çıkarir diyen var. 407 yerine 22 olur ama 22 yerine 407 olmaz diyorlar. 417 daha uygun diyen var. Ama 417 performansı kötü diyende var.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bence hiçbiri uymaz. Basınçları değişik olabilir. A+kan grubu olan bir kişiye ab- vermek gibi birşey olur bence.

kardeşim R22 ve R134 minarel yag kullanılıyor eger sen 407 vaya 417 kulanıcak san ilk önce kompresördeki yagı tamamen boşaltıp estel dedigimiz yagdan koymalısın ikinci bir aşama drayer ve ekspansiyonu degiştirmelisin bunları yaptıktan sonra verim alacagın dan eminim örnek suniso sl32 yag

Biraz araştırma yaptım 407 c ve 417 kullananlar var 22 yerine. 407 de 22 li sistemin yağı uyumsuz diye sorun çıkarir diyen var. 407 yerine 22 olur ama 22 yerine 407 olmaz diyorlar. 417 daha uygun diyen var. Ama 417 performansı kötü diyende var.
407 kullanıyoruz ve şimdiye dek herhangi bir sorun yaşamadık.
Hatta üzerine ekleme yaparak bile sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Ne kadar süre geçti üzerinden ekleme yaptığınız cihazda. Yada baştan verdiğiniz cihaz kac senedir çalışıyor

r22 yerine r417a kullanın daha uygun bir gaz, iki gazda incelendiğinde kızışma eğrileri hemen hemen aynı tek fark benim tespit ettiğim ,r22 li bir cihazı r417 ye dönüştürürken yüzde 30-40 daha fazla gaz vermen gerekiyor. r22 li bir cihazı r407c ye dönüştürürken yüzde 10 fazla gaz vermen gerekiyor. ikisinide denedim dediğim gibi r417 daha uyumlu. yağını da değiştirmen gerekmiyor.

r22 yerine r417a kullanın daha uygun bir gaz, iki gazda incelendiğinde kızışma eğrileri hemen hemen aynı tek fark benim tespit ettiğim ,r22 li bir cihazı r417 ye dönüştürürken yüzde 30-40 daha fazla gaz vermen gerekiyor. r22 li bir cihazı r407c ye dönüştürürken yüzde 10 fazla gaz vermen gerekiyor. ikisinide denedim dediğim gibi r417 daha uyumlu. yağını da değiştirmen gerekmiyor.
Konu biraz eskide kalmış ama bende r22 li 7000btu klimami odama takmak istiyorum
ama bu gaz verme işini çektiği watt'a göre yapmak istersek mesela soğutmada 700w çeken klima r417 sonrası kaç watt çektiğinde gaz islemi tamamdir diyebiliriz bunu yüzdelik olarak belirtebilir misiniz?

Gaz verme işlemini watt a göre değilde superheat değerine göre vermeniz en sağlıklı yöntem olacaktir.

Watt değeri tam bir şarj ifadesi olmayabilir. O anki oda ve dış ortam sıcaklıklarindan tutun serpantin kirliligine kadar verimi etkilediği için watt ile gaz vermek tam doğru işlem değildir.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri