Rölemi alıyım yoksa iptal edip direkt mi bağlayım ?

ok ben yapacam söz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
SN angaralım tesisatı değiştir kurtul diyen elektrikçi arkadaş haklı bence çünkü;senin kaçak akım rölesini iptal ettim binanın sigortası atıyo dedin.Komşuda denedim çalışıyo diyosun ozaman komşuda çalışırken neden binanın sigortası atmıyo...demekki makinede problem yok kaçak akım röledede problem yok buradan yola çıkarak senin tesisatında bir problem olduğu anlaşılıyo.Kolay gelsin.

arkadaşım sen iyisimi ii bi usta elektrikçi bul tesisatını kontrol ettir bu iş senin yapacağın bişey değil yanlış anlama kardeş ama seni aşıyor bi elektrikçi ustasına ihtiyacın var o zaman sorunun hal olur

Yarın bir elektrikçi daha gelecek. Artık o ne derse yapacağız. Gerekirse değiştireceğiz. İnşaallah tesisatı değiştirmeye gerek kalmadan başka bir şekilde usta çözer sorunu.

Sigorta kutusu ve elektrik sayacı arasındaki hattan kaynaklanıyo gibime geldi ama elektrikçi arkadaşın bakması daha mantıklı tabii.

SN angaralım tesisatı değiştir kurtul diyen elektrikçi arkadaş haklı bence çünkü;senin kaçak akım rölesini iptal ettim binanın sigortası atıyo dedin.Komşuda denedim çalışıyo diyosun ozaman komşuda çalışırken neden binanın sigortası atmıyo...demekki makinede problem yok kaçak akım röledede problem yok buradan yola çıkarak senin tesisatında bir problem olduğu anlaşılıyo.Kolay gelsin.
arkadaşım tesisatı değiştir kurtul demek ne kadar kolay. k.a.rolesinin atması için toprağa 30 ma lik bi akış olması gerekiyor. komşunun prizinde toprak yoksa veya topraklama yeterli değilse komşudan uzatma kablolarında topraklama yoksa kaçak akım rolesi atmaz. hemen ön yargılı davranmayalım. sadece çamaşır makinası çalışırken role atıyorsa makinada problem var gövdeye 30 ma kaçak var anlamına gelir.slm

arkadaşım tesisatı değiştir kurtul demek ne kadar kolay. k.a.rolesinin atması için toprağa 30 ma lik bi akış olması gerekiyor. komşunun prizinde toprak yoksa veya topraklama yeterli değilse komşudan uzatma kablolarında topraklama yoksa kaçak akım rolesi atmaz. hemen ön yargılı davranmayalım. sadece çamaşır makinası çalışırken role atıyorsa makinada problem var gövdeye 30 ma kaçak var anlamına gelir.slm
SN. REZİSTANS bilgilerinize ve sanatınıza saygım sonsuz yanlız şu varki ben görüşümü bizim gibi bi elektrikçi arkadaşın görüşüne dayanarak belirttim şuan için tesisatı görmediğimizden elk çi arkadaşın yorumunun sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Ayrıca senin yorumun biraz ezbere yorum gibi geldi bana çünkü;komşunun pirizinden toprağı söktün uzatma kablosundada topraklama bağlı olmayabilir dedin topraklama yetersiz dedin.... eyvalla doğrudur olmayacak bişey değil ama aklıma takılan 30 ma kaçak olduğuna nasıl karar verdin onu açıklarmısın.a.s

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,474
Kullanıcılar
450,427
Son üye
NORROWSARROW

Yeni konular

Geri