Rölemi alıyım yoksa iptal edip direkt mi bağlayım ?

Arkadaşlar bir önceki mesajıma yanlış yazdım sanırım. Herhangi bir sigorta falan atmıyor. Röle atıyor. Ben röleyi iptal ettim direkt bağladım bu seferde binanın ana rölesi atıyor. İşin ilginç tarafı priz ikili olduğu için diğer prizde derin dondurucu takılı ve halen çalışıyor. Uzatıcı ile başka prize taktığımız zamanda aynı sorun var. Çamaşır makinasının prizini takdığımız zaman bazen hemen bazende 10 dk sonra röle atıyor. Geçen gün üst kat komşumuza uzatıcı ile taktım saatlerce makina sorunsuz çalıştı.

5 yıldır sorun çıkarmayan tesisat nolduda 1 aydır sorun çıkartıyor anlamadım. Yani herhangi bir yere müdahale falan etmedik ki bir yeri bozuldu şase yapıyor desek. Usta çağırdım o da baktı baktı en iyisi tüm tesisatı yenilemek dedi ve gitti. Biliyorum böyle yazarak bir sorun çözülmez ama belki benim aklıma gelmeyen sizin aklınaza gelen bir sıkıntıdan dolayı böyle yapıyordur.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
çamaşır makinanızı taktığınız zaman atıyorsa makinada sorun vardır. büyük ihtimalle ısıtıcı gövdeye kaçak yapıyor olabilir.elektrikli cihazların tüm fişlerini çek.k.a.rolesi halen atıyorsa tesisatı kontrol et atmıyorsa cihazları tek tek takarak dene.

çamaşır makinanızı taktığınız zaman atıyorsa makinada sorun vardır. büyük ihtimalle ısıtıcı gövdeye kaçak yapıyor olabilir.elektrikli cihazların tüm fişlerini çek.k.a.rolesi halen atıyorsa tesisatı kontrol et atmıyorsa cihazları tek tek takarak dene.

Üstad makineyi ustaya gösterdim bir sıkıntı olmadığını söyledi. Mesajımda yazdığım gibi deneme amacıyla makinayı uzatıcı ile üst kat komşumuzda denedik. Saatlerce çamaşır yıkadı. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

kaçak akım rölesinin amperi düşük yükselmesi lazım
ve atmasının sebebi, ç makınsı rezistans devreye girince akım yükseliyor kaçak akım rölesinin amperajını zorladığı için atıyor

kaçak akım rölesinin amperi düşük yükselmesi lazım
ve atmasının sebebi, ç makınsı rezistans devreye girince akım yükseliyor kaçak akım rölesinin amperajını zorladığı için atıyor

Daha önce çin malı 25 lik takılıydı. 30 luk Siemens aldım ve taktım. Ama sorun devam ediyor

sadece çamaşır makinası çalışırken atıyorsa gövdeye kaçak vardır.daha sonra takmak şartıyla prizin topraklamasını ayır dene atmıyorsamakina sorunlu

sadece çamaşır makinası çalışırken atıyorsa gövdeye kaçak vardır.daha sonra takmak şartıyla prizin topraklamasını ayır dene atmıyorsamakina sorunlu

Aslında dediğiniz şekilde yapacaktım ama ilk mesajların birinde bir arkadaşımız sakın yapma motoru yakarsın dediği için yapmadım. Deneme amacıyla topraklamayı iptal edip makinayı kullansak bi sıkıntı olur mu ? Zira makina yeni, Tosyaya pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım :)

arkadaşım dediğim gibi senin makinan problemli servis kontrol etti diyorsun servise söyle iyice baksın özellikle ısıtıcılara gerekirse ısıtıcıyı ayırıp çalıştırsın arıza ortaya çıkar.ben sadece deneme amacıyla toprağa ayır dedim. motor yanmaz sadece kısa süreliğine dene

arkadaşım dediğim gibi senin makinan problemli servis kontrol etti diyorsun servise söyle iyice baksın özellikle ısıtıcılara gerekirse ısıtıcıyı ayırıp çalıştırsın arıza ortaya çıkar.ben sadece deneme amacıyla toprağa ayır dedim. motor yanmaz sadece kısa süreliğine dene

Üstad dediğiniz gibi olsa üst kat komşuda yıkarken de sorun çıkarması gerekmiyor mu ? Aynı makina orada iki defa baştan sona çamaşırları yıkadı. Servisi tekrar çağırırım nasılsa servis tanıdık ama makinada sorun olma bence ihtimali % 1

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri