proje çizim bedelleri ve işletme bakım sorumluluğu bedelleri?

Mevcutta bulunan 1000 kva trafo yerine kabiniçi 250 kva trafo gelecek; ilgili proje çizim bedelleri,işletme Bakım sorumluluğu bedelleri vb. ücretler 2013 yılı itibariyle yaklaşık olarak ne kadardır, yardımcı olur musunuz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bakım sorumluluğunun aylık 1500 TL olduğunu biliyorum sadece. diğer konular firmadan firmaya projeden projeye göre değişiklik gösterebilir.

EMO nun en az ücret tarifelerinde geçen proje fiyatı 8970 tl gibi birsey ama piyasada 3000 tl ye de çizen bulabilirsin işletme sorumluluğu ise aylık 355tl + kdv

EMO nun en az ücret tarifelerinde geçen proje fiyatı 8970 tl gibi birsey ama piyasada 3000 tl ye de çizen bulabilirsin işletme sorumluluğu ise aylık 355tl + kdv
Yanlışınız var bloody bu yıl yapılan yeni düzenlemede bu ücret 1500 TL dir.

merhaba arkadaşlar toplu alınan projelerde(mimari, betonarme,elektrik, makine) projelerinde kazanç ne oranda oluyor resmi rakam var mı?

Yanlışınız var bloody bu yıl yapılan yeni düzenlemede bu ücret 1500 TL dir.
2013 YILI EN AZ ÜCRET TANIMLARI kitabında sayfa 143 bu şekilde geçiyor ben orayı baz aldım 01.04.2013 tarihi itibari ile Düzeltilmiş 2. baskı diyor.sizin bahsettiğiniz 1500 hangi düzenleme acaba onu öğrenebilirmiyim?Daha bugün emoya imza attırdım 630 kva trafo için.

Ben mart ayındaki fiyata göre yorumda bulunmuştum ancak 01.04.2013 tarihini bilemiyorum. mart ayında gittiğim YG tesislerinde işletme sorumluluğu eğitimi sırasında da bizlere yapılan yeni düzenlemelerle 1500 TL oldu demişlerdi. demek ki daha yeni bir düzenleme de yapılmış :) kontrol edeceğim akşam.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri