Profilo pacific 5520 sıkmıyor ve ısıtmıyor.

Direnci taktım ve sıkma problemi halloldu ekrem usta tekrar sağolasın uğraşların için.

şimdi sıradaki problem rezistans. ısıtmıyor ama 1800 watt elektrik çekiyor sizce problem nedir. (Rezistans tertemiz kireç yok) bağlantıları sağlam ve elektrik geliyor ama ısıtmıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Program şalterinizin içindeki kontaklar anahtarlama görevini yerine getiremiyor.
Isıtıcınıza fazın gelmesi ısıtıcınızın çalışması anlamına gelemez .
Isıtıcınıza faz ve nötür geldiginde ısı çevrimi oluşacaktır .Proğram şalteri de bu anahtarlama işlevini belli zaman dilimlerinde yapar.
Isıtıcıya enerjinin ulaşabilmesi için önçe kapı kilidinden geçmeli sonrasında ısı ayarı yapmış oldugunuz (termostat)tan geçmeli (PGS) dedigimiz program şalterindende geçtikten sonra su seviye şalterimizde on (açık) konumunda ise (su varsa ) rezinstansımıza enerji ancak o vakit ulaşıp ısıtma işlemini yapabilir.

1800 watt elektrik çektiğini nasıl anladınız. çekiyorsa ısıtıyordur .ısıtma adımlarında ısıtıcı üzerine 220 v elektrik geliyor ve ısıtıcınız sağlam ise neden ısıtmasın? varsa pens ampermetre ile ürünün çektiği akımı ölçün

1800 watt elektrik çektiğini nasıl anladınız. çekiyorsa ısıtıyordur .ısıtma adımlarında ısıtıcı üzerine 220 v elektrik geliyor ve ısıtıcınız sağlam ise neden ısıtmasın? varsa pens ampermetre ile ürünün çektiği akımı ölçün

Profilonun servis elemanları makinenin harcadığı elektriği görmek için prize akım ölçme aleti taktılar ve makinenin fişini o alete taktılar. Isıtıcı devreye girdiğinde 1800 watt elektrik çektiğini yazdı alet. ondan biliyorum

o zaman sorun yok. ısıtıcı devreye giriyor ve ısıtıyor demek ki. peki siz neden ısıtmadığını düşünüyorsunuz. suyu aldıkdan yarım saat sonra camdan kontrol edin. erken davranıyorsanız yada tahliye suyuna bakıyorsanız sizi yanıltabilir. 1800ww güç çektiği görülüyor ise mutlak ısıtıyordur

o zaman sorun yok. ısıtıcı devreye giriyor ve ısıtıyor demek ki. peki siz neden ısıtmadığını düşünüyorsunuz. suyu aldıkdan yarım saat sonra camdan kontrol edin. erken davranıyorsanız yada tahliye suyuna bakıyorsanız sizi yanıltabilir. 1800ww güç çektiği görülüyor ise mutlak ısıtıyordur

Ustam bekledim suyu aldı belli bir süre yıkadı ve boşalttı sonra yeniden su aldı sıkmaya kadar bekledim. Isıtma şöyle var buz gibi suyu ılındırıyor. Belkide rezistans bozuktur. Olabilirmi?

termostadın ayarı kaçta.ayarlanan ısıya gelmeden program devam etmiyor diye biliyorum.heralde temostad ayarınız düşük.

Ustam bekledim suyu aldı belli bir süre yıkadı ve boşalttı sonra yeniden su aldı sıkmaya kadar bekledim. Isıtma şöyle var buz gibi suyu ılındırıyor. Belkide rezistans bozuktur. Olabilirmi?

bunu söylemek için ölçümler yapmak gerekir tabi. ısıtma adımında ısıtıcı gerilimi geliyor mu , ısıtıcı omajına bakmak lazım termostat kontrolü yapmak lazım.

Makineniz B adımından itibaren C D konumları üzerinde ısıtma yapar, E'ye ulaşana kadar ısınma tamamlanmış olacaktır. Termostat düğmesini sağa-sola çevirdiğinizde nerede çıtlama sesi yapıyorsa su da o an o derecededir.

Makinenizi B programında 60'C den başlatın ve ısınmayı gözlemleyin. Ortalama 20 dakika içinde suyun ısınmış olması gerekli, termostat düğmesini dediğim gibi çevirirseniz kaçta olduğunu anlayabilirsiniz.

Ölçü aletiniz yoksa rezistansı kontrol etmenin pratik yolu makineye biraz su aldırın, ardından rezistans soketlerini çıkararak rezistansın 2 ucuna herhangi bir uzatma kablosunun +/- uçlarını takın. Rezistansta kettle'lara benzer ısınma sesini hemen duyarsınız.

termostadın ayarı kaçta.ayarlanan ısıya gelmeden program devam etmiyor diye biliyorum.heralde temostad ayarınız düşük.

Bildiğim kadarıyla bu serilerde su ısınmazsa da program ilerliyor, program akışı termostada bağlı değil. Dediğiniz durum bazı diğer makineler için geçerli. Mesela Profilo 3310A, 5712 vb 1-9 arasında konumlanan PGS'li modelleri ısıtmama durumunda takılı kalıyor diye biliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri