Priz alev aldı

suayip65

Üye
Merhaba öncelikle sorum şu şimdi 1 priz var odada 3 4 yıl önce bu prizden kablo çekerek diğer duvara bir priz daha çektim 7 ay önce o ilk ana prize sıfırlama yaptım nötrden toprak arası köprü yaptım çünkü laptopu fişe taktığımda arkasından elektrik çarpıyordu prizde toparlama olmadığı içindi bu çarpma. sonra bugün o 2. priz yani benim çektiğim prize ütü taktık bir anda ana priz alev aldı ama ne sigorta attı ne ses çıktı direkt alev aldı hemen ütünün fişini prizden çektim alev durdu ama duvarda baya is vardı bunun nedeni ne olabilir sizce yaptığım sıfırlama sebebiyle mi temazsızlık mı oldu acaba

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öncelikle geçmiş olsun.
1.Prizden başka bir prize hat çekerek yanlış bir uygulama yapmışsınız.
2.Bilgisayarınız çarptığına göre gerçekten bilgisayarın gövdesine bir kaçak durumu oluşmuş olabilir. Prizde sıfırlama yaparak yine hatalı ve tehlikeli bir uygulama yapmışsınız.
3.Prizde sıfırlama yapmak yerine toprak hattı çekmenizi öneririm.
Prizdeki yanmanın sebebi gevşek bağlantı olabilir. Ütünün çektiği fazla akım seri arka neden olup prizin yanmasına sebep olmuş olabilir. Yahut ütünün fişi prizin kontaklarına tam temas etmiyorda olabilir.

Merhaba öncelikle sorum şu şimdi 1 priz var odada 3 4 yıl önce bu prizden kablo çekerek diğer duvara bir priz daha çektim 7 ay önce o ilk ana prize sıfırlama yaptım nötrden toprak arası köprü yaptım çünkü laptopu fişe taktığımda arkasından elektrik çarpıyordu prizde toparlama olmadığı içindi bu çarpma. sonra bugün o 2. priz yani benim çektiğim prize ütü taktık bir anda ana priz alev aldı ama ne sigorta attı ne ses çıktı direkt alev aldı hemen ütünün fişini prizden çektim alev durdu ama duvarda baya is vardı bunun nedeni ne olabilir sizce yaptığım sıfırlama sebebiyle mi temazsızlık mı oldu acaba
neden işin kolayına kaçıyorsun merak ettim, hem malını hem de canını riske atıyorsun. toprak hattı çekmek bu kadar mı zor? nette gördüm oluyor videoları asgari seçeneklerde işe yarar, ama iş profesyonel kullanıma geldi mi yan çizer, sen dua et sadece priz yanmış ya kontrol dışında olsaydı neler yanardı acaba? ben hayal gücümü kullanmak istemiyorum. istersen sen kullan.

neden işin kolayına kaçıyorsun merak ettim, hem malını hem de canını riske atıyorsun. toprak hattı çekmek bu kadar mı zor? nette gördüm oluyor videoları asgari seçeneklerde işe yarar, ama iş profesyonel kullanıma geldi mi yan çizer, sen dua et sadece priz yanmış ya kontrol dışında olsaydı neler yanardı acaba? ben hayal gücümü kullanmak istemiyorum. istersen sen kullan.
evet haklısınız ama evde topraklama yok bina eski de degil 2009 yapımı bir bina ve lanet olası elektrikçi sadece bir kablo gecebilecek düzeyde kanal kullanmış arada 1 m mefaseli yerde bile kablo geçmiyor en son evin bütün elektrik hatlarını eldrn geçiricem

sigorta yada kaçak akım rölesinin elektiriği kesmesi gerekmiyor mu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri