pnömatik pistona adım verebilir miyiz?

Sadece pistonla bu iş olmaz,adım istiyorsan sistemden geri besleme alman lağzım.Geri besleme almadan yaptığın her iş başını ağrıtır.Bu geri beslemede yukarıda diğer arkadaşların yazdığı yöntemlerle olur.Kolay gele

pnomatik olarak yapmak istediğiniz işi çok hassas bir şekilde yapmanız nerdeyse imkansız çünkü havanın sıkıştırılabilir olmasından dolayı yük değişimleri v.b. sizin sisteminizi bozar düzgün bir kontrol yapmak istiyorsanız servo veya hidrolik kullanmanızı öneririm

arkadasım valf yay geri getirmelimi.

hayır çift solenoidli

Sadece pistonla bu iş olmaz,adım istiyorsan sistemden geri besleme alman lağzım.Geri besleme almadan yaptığın her iş başını ağrıtır.Bu geri beslemede yukarıda diğer arkadaşların yazdığı yöntemlerle olur.Kolay gele
hassasiyetle hiç alakası olmayan,yani nasıl desem tamamen rastgele bir proses bu,benim tek derdim solenoidin enerjisi kesildiğinde pistonun durması.

Moderatör tarafında düzenlendi:
pistona iki adet tek yollu iki adet selenoid valf bagla valfler normaldeP A yoluna açık R ye kapalı olacak yani normalde açık valf, mesela pistonun saga 1 adım hareket ettireceksen sagdaki valf enrjilenecek( bu arada pistonun her iki tarfında basınçlı havanın dengede oldunu unutmayalım ) sagdaki valf pistonun sag tarafını R 'ye baglayacak ve piston havanın serbest kaldıgı yöne hareket edecek enerji kesilince hareket gayet kararlı bi şekilde duracak şu anda burada kullanılacak valf SMC de var 24 V olarak ama ürün kodunu hatırlamıyorum kolay gelsin !

Sayın Şanlı arkaaşım bu iş çift selenoidli ile olmaz buraya yay geri getirmeli 5/3 kullanacsksın burada istedigin sınır anahtarına carpınca valf orta konuma yani tıkalı bolume gelip durcak eger yay geri getirmeli kullanmassan silindir geri gelir...cunku sınır anahtarı taa valfi öbür konuma getirir.bu konu hakkında bilgi almak istiyosan mail adresini at konusalım msn de.ben baya pnomatik ve elektropnomatik devre tasarladım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri