Digital Zaman rölesi ile pnomatik piston kontrolü

atm@ca

Üye
Merhaba arkadaşlar, mini bir pnomatik pres yaptım onu digital zaman rölesi ile kontrol edebilirmiyim? Şöyleki, start butonuna bastığımda piston itcek ve piston son konuma geldiğinde sınır anahtarına basacak ve bu sınır anahtarı zaman rölesini çalıştıracak, zaman rölesinde set edilen saniye kadar sonra selonoid valfe sinyal gönderip pistonun yukarı çıkmasını sağlıyacak. Bu şekilde bir devre hakkında yardımcı olabilir misiniz? Daha önce mikroişlemci ile yapmayı planlıyordum ancak digital zaman rölesi ile daha kolay olacak diye düşündüm, çalışmayı anlatan pdf i de ekledim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Pic kontrollü mini pnomatik pres.pdf
    461.9 KB · Görüntüleme: 43
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zamanı manuel bır zaman rölesi ile yapsanız nasıl olur
yani butonlara basarak zamanı artırıp azaltma yerıne zaman rolesı uzerınden ayarlansa suresı nasıl olur

Digital olsa daha iyi olur çünkü, cihazın kullanımı sırasında bekleme saniye değeri görülmelidir, üründen ürüne bu değer set edilecektir.

tamam digital olsun ama zaamn rölesi uzerınden girilen degerlerı set etsen olurmu sayet ole olursa devre semasını sana hazırlaya bılırım

Evet zaten o şekilde set etmeyi düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png
ben cıft bobınlı valf kullanacagım dıyorsan onuda cızer yollarım ama bu basıt ve kullanıslı olanı

sizde zaten tek bobınlı olarak tasarlamıssınız sımdı fark ettım

Çok teşekkür ederim ilginiz için, yarın yetişirse devreyi kurup montajını yapmayı planlıyorum, takılırsam tekrar rahatsız etcem sizi :)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri