Plexiglass Hakkında

usta delme işini senin dediğin gibi yaptım zaten onda promlem yok gayet güzel oluyor da kesme işini bir türlü ayarlıyamadım işte
kaç mm rezistans teli var elinde.voltajı değiştir.olmaması mümkün değil herkes gözü kapalı keser ya.at la deve değil bu

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kaç mm rezistans teli var elinde.voltajı değiştir.olmaması mümkün değil herkes gözü kapalı keser ya.at la deve değil bu

dayı benim dükkanda chrom nikel rezistanslar var 1500 watt onlardan aldım 1metre kadar düm düz yaptım 24 wolt verdim yanmadı kızarmadı az ısınıor ama plexiyi kesmior

Pintilik yapma .
24 kesmedi ise 30 ver 40 ver yetmedi ver ha ver.
Elini korkak alıştırma.
Kim tutar seni :cool:

Gelin kapıda ağlıyor
demişler gitmek istemiyormusun ?
yok demiş ben hem ağlarım hem giderim...

Sen hem ağlıyon hem gitmiyon.
Ocak resiztansının bir kısmını düzle gerisi öylece kalsın tak fişe.
Haa bu tip forumlarda gezdiğine göre hele ki resiztans telin neym varsa elektrikden az buçuk anladığını varsayıyorum yoksa cızzt bızzzt cosss ... nasıl bilirdiniz...
Şaka bir yana Allah CC muhafaza buyursun tehlikeli iş.
Elektrikle samiyetin yoksa fişden uzak dur.
Adaptör olması gerekmez yeterli güçte büyücek trafoda olur
.
Tabii bu işi ne kadar istediğinle " duygusal bağı " olan bir konu.

gelin kapıda ağlıyor
demişler gitmek istemiyormusun ?
Yok demiş ben hem ağlarım hem giderim...

Sen hem ağlıyon hem gitmiyon.
Ocak resiztansının bir kısmını düzle gerisi öylece kalsın tak fişe.
Haa bu tip forumlarda gezdiğine göre hele ki resiztans telin neym varsa elektrikden az buçuk anladığını varsayıyorum yoksa cızzt bızzzt cosss ... Nasıl bilirdiniz...
şaka bir yana allah cc muhafaza buyursun tehlikeli iş.
Elektrikle samiyetin yoksa fişden uzak dur.
Adaptör olması gerekmez yeterli güçte büyücek trafoda olur
.
Tabii bu işi ne kadar istediğinle " duygusal bağı " olan bir konu.

elektrik dükkanım var ve elektrikden anlıyorum o dediğin 220 woltu o tele nası vericem acaba ?

Elektrik dükkanın var rezistans teline nasıl vereceğim diyorsan hiç 220 le uğraşma :)

Şaka bir yana telin bir ucuna nötr diğer ucuna fazı vereceksin. Tabi telin kesitinin akımı taşıyacağını varsayıyorum.

elektrik dükkanım var ve elektrikden anlıyorum o dediğin 220 woltu o tele nası vericem acaba ?
arkadaşım hep bahane hep bahane.madem elektrikten anlıyorum diyorsun.ben anlamadığına kanaat getirmeye başlıyacam.deki 0.50 çap rezistans ısınmıyor.madem 24 volt kaynajtan başka yok.o zaman sende 0.70 rezistan kullan direnç düşünce ısınır.oda ısınmazsa 0.90 yada 1.0 mm rezistans kullan.bu da zor değilya.birazda sen fikir üret.yerim dar deme.yoktan var etmek allaha mahsustur.eğer yanımda staj yapma şansın olaydı yoktan var etmeyi öğretirdim sana.elektrikten korkuyorsan 1/1 trafo kullan(emniyet trafosu)220 volt rezistansı bile kullanırsın.
en iyisi o plexglassı bana yolla ölçüleride yaz hayrıma keser yollarım sana bu benim için daha kolay olur

Aslında tam geyiklik oldu ya neyse yinede bir arkadaşımızın işini halletmeye bakalım.
Elektrikci dükkanında illaki dimmer vardır.
Yavaştan başla , tel kızarana ya da yeterli ısıyı bulana kadar arttır.
Bu düzelltiğin 1 metrelik tel için.
Fazla arttırma tel koptuğu bir kenara dimmerden olursun.

Hazır 1000W lık (W = Watt >>> ingiliz bilim adamı adına güç birimi) telin sadece sana lazım olanı (110 cm ) kadarını düzelt gerisi ayrık spiral gibi kalsın.
Ve normal ocakta kullanır gibi iki ucuna 220 V ( V= Volt ingiliz birim adamı onuruna ....) şebekeyi bağla , sana lazım olan 1 metreyi gergin tut , geri kalanı normal bakır kablo ile uzakta bir yere koyup bağlasan bile olur, ama seri bağlamayı ihmal etme.
Bu da dimmerin yoksa...

Senin adaptör fındık gibi ufacık bir şey anlaşılan , boşuna uğraşma onunla.

Ey forum ahalisi şahit olun ben uyardım , 220Volt AC Şebeke gerilimi öldürücüdür.
Bilmeyen uğraşmasın.

@neren59 gibi yardım sever arkadaşlarımızdan Allah CC razı olsun.

Elektrik dükkanın var rezistans teline nasıl vereceğim diyorsan hiç 220 le uğraşma :)

Şaka bir yana telin bir ucuna nötr diğer ucuna fazı vereceksin. Tabi telin kesitinin akımı taşıyacağını varsayıyorum.

ya ne şakacısın sen böyle bizde biliyoıruz fazın birini bi tarafa nötrü bi tarafa bağlıcağımızı alla alla neyle ttutacaz da plexiyi kesecez 220 w vercez neyle tutcaz bunu alla alla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri