Site Paratoner Kabul Etmiyor, Evimi Nasıl Korurum?

Zaten ülkenin sorunuda bu ya.Yetkili mercilere güven kalmamış.Amcasını dayısını ayarlayan
her türlü işi yapar,her belgeyi alır.Belgelere bakarsak ekonomimiz çok iyiiii....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaten ülkenin sorunuda bu ya.Yetkili mercilere güven kalmamış.Amcasını dayısını ayarlayan
her türlü işi yapar,her belgeyi alır.Belgelere bakarsak ekonomimiz çok iyiiii....
Test yapalım o zaman. Ben de onu diyorum. Parafudr testinde akım darbesi uygulanıp, parafdur sağlam mı ona bakılıyor, yani ürünü koruyor mu kimse ilgilenmiyor.
Haydi belgelere de inanmayalım, test yapalım.Eğer derdimiz yerli-milli, gerçekler, kamuoyuna gerçek bilgi paylaşımı ise!

Test yapalım o zaman. Ben de onu diyorum. Parafudr testinde akım darbesi uygulanıp, parafdur sağlam mı ona bakılıyor, yani ürünü koruyor mu kimse ilgilenmiyor.
Haydi belgelere de inanmayalım, test yapalım.Eğer derdimiz yerli-milli, gerçekler, kamuoyuna gerçek bilgi paylaşımı ise!

İyi yapın testi seyredelim.O güveni kazanmak sizin işiniz.
Mesela arkadaşa gönderin denesin.

İyi yapın testi seyredelim.O güveni kazanmak sizin işiniz.
Mesela arkadaşa gönderin denesin.
Anlamadınız sanırım, biz zaten yaptık, canlı olarak yaşanmış gerçek yıldırım testleri de okul, hastane, cami, gsm operatörü gibi birçok yerde yaşandı. Biz kazanacağımız güveni kazanmış ürünlerimizi satıyoruz. Daha fazla satmak için değil bu mücadele, yanlış bilgileri bilerek veya bilmeyerek insanlara iletmelerinin önüne geçiyoruz.
Arkadaş kim bu arada? Biz ürünümüzü ona göndermeyeceğiz, o önerdiği parafudr markalarının tümünü entegre edecek, akım koruma prizini de takacak, biz de sadece Trimbox takacağız. Bu noter ve sizin huzurunuzda olacak ki dayınız yapmış demeyesiniz:)
Aşağıdaki resim demiri üretmekten çok ( varistörü), saat yayını üretmenin (Trimbox) önemli olduğunu söylüyor. Bu hesapta bazı arkadaşların hesabına göre demirden iğne de yapsan, yay da yapsan o 5 usd:)

FE78B360-FC69-49D1-91E0-1B4558CCDA5E.jpeg

Son düzenleme:
Arkadaşlar forumda trimbox tartışması çıktığında gereksiz yere çok uzuyor. aranızda test yapabilecek ve ürünün gerçekten işe yaramadığını ispatlayacak biri varsa ürün ve kargo bedelini forum yönetimi olarak karşılayalım testlerini yapın eğer gerçekten sahte ve umut vaad eden bir ürün ise birlikte rezil edelim. fakat ürün hakkında gerçek bir teknik veriye sahip değilsenizde bu kadar acımasız olmayın

test yapma konusunda gönüllü arkadaşlardan özel mesaj bekliyorum

Patent Enstitüsünden 1997 yılında almış olduğum 10 yıl korumalı Faydalı Model belgem olduğu için,pro-
sedürü bildiğimi sanıyorum.Eklediğim belgenizin geçerlilik süresi dolduğuna göre,bir üst sınıf için yenile-dinizmi ve nasıl bir belge ile ? " İncelemesiz " tabiri,nasıl bir prosedürdür ? ODTÜ veya İTÜ den,yıldırım ve
sebeke darbelerine karşı ( 10/350 ve 8/20 ) raporları varsa,benim için ikna edicidir.

Ekli dosyalar

• patent.rar
    8.9 MB · Görüntüleme: 2
Patent Enstitüsünden 1997 yılında almış olduğum 10 yıl korumalı Faydalı Model belgem olduğu için,pro-
sedürü bildiğimi sanıyorum.Eklediğim belgenizin geçerlilik süresi dolduğuna göre,bir üst sınıf için yenile-dinizmi ve nasıl bir belge ile ? " İncelemesiz " tabiri,nasıl bir prosedürdür ?
Maalesef Üstad yine yazdığınız üzre çok bilen çok yanılır" sözünüze geldiniz. Faydalı model 7 yıl koruma sağlar 10 yıl değil!
Trimbox incelemesiz patent ve faydalı model belgeleri 2016'da süresi dolmuştur. Yeni bir koruma metodu ile İncelemeli patent koruması 20 yıl sürelidir ve sitemizde yine bulabilirsiniz. Sadece o da değil 2016'da ayrıca bir incelemeli patent başvurumuz var başka bir korumada henüz gelmedi, 4-5-6 yıl sürebiliyor bazen.
Ancak test ile patent konusu arasında da bağ kuramadığımızı bildirmek isteriz, konu değiştirilmeye mi çalışılıyor!
ODTÜ'den önce bizim gayretlerimizle, daha sonra TSE tarafından, daha sonra savunma sanayi müsteşarlığının müşterimiz olan büyük bir savunma sanayi kuruluşundaki bir mühendisin Trimbox iş yapmaz demesi üzerine üniversiten aldığı toplamda 3 raporu var. Ve hatta öyleki mühendis; parafudr topraklama olmadan da Trimbox gibi görevini yapar demesi üzerinde de ODTÜ raporunda, elektrikten çok az anlayan birinin bile böyle bir iddia da bulunması, tekeri olmadan bir aracın gidebileceğini iddia etmek kadar tutarsızdır denmiştir. Ayrıca bu işlevi Trimbox araştırmalardan görüleceği üzere birçok mobese ve gsm operatörleri raporunda açıkça görülecektir ki uygulamalarda da hatasız yerine getirmiştir yazıyor.
Bazıları bizim hala kendimizi ispata ihtiyaç duyduğumuzu sansın!

Arkadaşlar forumda trimbox tartışması çıktığında gereksiz yere çok uzuyor. aranızda test yapabilecek ve ürünün gerçekten işe yaramadığını ispatlayacak biri varsa ürün ve kargo bedelini forum yönetimi olarak karşılayalım testlerini yapın eğer gerçekten sahte ve umut vaad eden bir ürün ise birlikte rezil edelim. fakat ürün hakkında gerçek bir teknik veriye sahip değilsenizde bu kadar acımasız olmayın

test yapma konusunda gönüllü arkadaşlardan özel mesaj bekliyorum
Değerli yönetici, iddia sahipleri Trimbox iş yapmıyor demiyor, varistir kadar yapar ve Parafdurlar ondan daha iyidir, bazılarıda pahalıdır diye iddia ediyorlar. Yani testin bu ölçekte olması daha verimli olacaktır diye düşünüyorum.
Bir de fiyat analizi yaparsanız ve yayınlarsanız, önerdikleri parafudr ne kadar, Trimbox ne kadar. Trimbox'ın iş yaptığını pekala onlarda çok iyi biliyor. Emin olabilirsiniz.

merhaba sn. arkadaşlar

cihaz hakkında şeffaf olunmadığı sürece bu durumlar olacaktır .
diğer birazda ana neden üretim maliyeti ve satış fiyatı aralığı
diyelim bir buzdolabı alıyoruz yıllar sonra bozuluyor demediğimiz laf kalmıyor garanti az geliyor
aslında garanti kapsamını da tam bilmiyoruz .
buzdolabı kadar çorap parası veriyoruz , çorabın garantisini düşünmüyoruz !!!
bir işletme var yazın 2 ayı iş yapıyor 12 ayın fiyatı üzerinden fiyat veriyor karşılaştırması gibi .

hani derler fakirlik buluş yaptırır . bizlerde bu durumdayız korumu !!! o buluşu yapmanın peşindeyiz .

kendi buluşumuzu yapalım ( geliştirilmiş ) her kesime lisans açık isteyen ( her türlü sorumluluk durumunu kendisi kabul edip ) takılabilmeli

tabiki saygım sonsuzdur trimbox firmasına bir buluş yapmıştır .

işimiz , yazılarımız , kendi buluşumuz hakkında olmalıdır .
önerileriniz ( elektronik malzemeler + şemalar )

stabil enerji

kolay gelsin , sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
merhaba sn. arkadaşlar

cihaz hakkında şeffaf olunmadığı sürece bu durumlar olacaktır .
diğer birazda ana neden üretim maliyeti ve satış fiyatı aralığı
diyelim bir buzdolabı alıyoruz yıllar sonra bozuluyor demediğimiz laf kalmıyor garanti az geliyor
aslında garanti kapsamını da tam bilmiyoruz .
buzdolabı kadar çorap parası veriyoruz , çorabın garantisini düşünmüyoruz !!!
bir işletme var yazın 2 ayı iş yapıyor 12 ayın fiyatı üzerinden fiyat veriyor karşılaştırması gibi .

hani derler fakirlik buluş yaptırır . bizlerde bu durumdayız korumu !!! o buluşu yapmanın peşindeyiz .

kendi buluşumuzu yapalım ( geliştirilmiş ) her kesime lisans açık isteyen ( her türlü sorumluluk durumunu kendisi kabul edip ) takılabilmeli

tabiki saygım sonsuzdur trimbox firmasına bir buluş yapmıştır .

işimiz , yazılarımız , kendi buluşumuz hakkında olmalıdır .
önerileriniz ( elektronik malzemeler + şemalar )

stabil enerji

kolay gelsin , sağlıcakla kalın .
Teşekkür ederiz, ancak daha ne kadar şeffaf olunabileceği konusunda tartışmaya mahal vermeyecek şekilde özelden mesajlarınızı alıp, gereğini yerine getireceğimize emin olabilirsiniz.

merhaba sn. arkadaşlar

akım koruma prizi videonuz için ayrıca teşekkür ederiz, bizimde sahip olduğumuz müşteri ses kayıtları dilediğiniz zaman özelden tarafınıza gönderilebilir.

Falan filan benden ! ( hediyem olsun ) . Kimin attığı belli olsun.;)

Ekli dosyalar

• PATENT.pdf
    203.7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular