Bağladığım led ısınma sorunu.

kablo konusu, lambalar düzgün çalışıyorsa o kadar problem değil, sorun çıkarmaz..
boardları seri bağlamamak için çok inat ettin..
Hocam, çift taraflı bant kullandım. Söküp yenilemek zorunda kaldım. Soğuk lehim olmuş bir tarafta. Sonra ısınanın altına teneke buldum, onu bağladım. Hem dolaba hem kendine zarar gelmesin diye. Sonra adaptör değiştirirken uğraştım yine. Sökmeden alttan lehim atmak zor oluyor. İki işlemde biraz uğraştırıcı, bir de sök tak yaptık mı illa bir şeyler bozuluyor. Ondan uğraşmak istemiyorum. Bir de bayanlar fazla uğraştırmayı sevmez mutfakta
IMG_20190322_124803.jpg
IMG_20190322_124843.jpg
IMG_20190322_124906.jpg

Ustalar, üstteki fotoğraflarda 220 ye bağlı ledler ve devresi mevcut. Bir ara tamir etmeye çalıştım lambayı. Röle ve üstündeki kapasitörleri değiştirdim fakat yine cevap vermedi. Yoksa sensörler mi bozulmuş olabilir?
Kartı söküp, sadece led kısmı, nötr ve faz olarak doğru bakıp direk banyo armatürü olarak kullanıyorum şu an.
Elektrik devredeyken pillere 4,65V gönderiyor. Direk buradaki elektriği kullansam olur mu? @binbaşı ustanın dediği max 4.2 değerinden biraz yüksek. Yine fazla mı gelir? Hatta devre kartını tamir edersem, ışık ve hareket sensörlü olarak da devreye girer mi?

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
En son hali böyle oldu. Yine 5v 0.7 civarında bir eski sony ericsson şarjı denk geldi. Uzun süre açık bırakıp test ettim. Isınma ya da başka problem yapmadı. Ufak olduğundan dolabın içine monte ettim. Gaz vanasının oraya da tek tuş ekledim. Adaptöre giden fazı kesip açıyor. Anahtarı direk faza kurdum yani. Aslında şu hareket sensörünü de monte edebilrisem çok iyi olur

Ekli dosyalar

• IMG_20190403_213334.jpg
    IMG_20190403_213334.jpg
    413.3 KB · Görüntüleme: 10
ellerinize sağlık güzel olmuş maşallah..

bu kadarı yetmez sistemi harekete duyarlı yapacaksınız demek :)

sensörleri çalıştıramazsanız bir tane alıverirsiniz..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri