Plc sisteminde zamanlı 3 motor çalıştırma

Buraker10

Üye
1.) Bir Sulama tesisinde üç adet motor çalışacaktır.Sistemin çalışmaya başlaması için bir adet START ve bir adet STOP butonu kullanılacaktır.

Sistemin çalışma koşulları:

* START butonuna basıldığı anda birinci motor sürekli olarak çalışmaya başlayacak

* Birinci motor çalışmaya başladıktan 25 saniye sonra ikinci motor çalışacak, aynı zamanda birinci motor çalışmaya devam edecek

* İkinci motor çalışmaya başladıktan 40 saniye sonra üçüncü motor devreye girecek. Aynı zamanda birinci ve ikinci motorlar çalışmalarına devam edecek

* Üçüncü motor çalışmaya başladıktan 60 saniye sonra diğer iki motor ile birlikte (üç motor aynı anda) duracaktır.

Arkadaşlar bu sistemin ladder ve stl diyagramlarını yazmamız lazım nasıl yaparız ?Kaç saattir düşünüyorum fakat bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
haydi birlikte beyin fırtınası yapalım :)

Son düzenleme:
Sürekli çalıştırma sonra zaman ayarlı çalışşan devre detaylarına bakın gerisi birbirini birleştirmesi çok da beyin fırtınası yapacak bir konu olarak görmüyorum

Sürekli çalıştırma sonra zaman ayarlı çalışşan devre detaylarına bakın gerisi birbirini birleştirmesi çok da beyin fırtınası yapacak bir konu olarak görmüyorum
Ben pek anlayamadım kendimde uğraşıyorum bulamadım mantığını. Bu foruma yazmamın nedeni de yardımcı olacak birileriyle konuşmak .Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

dosyayı açmak için wplsoft programını kullan

Ekli dosyalar

• Dvp0.rar
    11.5 KB · Görüntüleme: 41
ekran görüntüsü

Ekli dosyalar

• 11.png
    11.png
    8 KB · Görüntüleme: 138
  • 22.png
    22.png
    5.6 KB · Görüntüleme: 106
ekran görüntüsü
Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun son birşey daha soracaktım s7-200 üzerinden yapıyorum fakat karşılık sembollerini bulamıyorum sizin yaptıklarınızın uygulama farkından dolayı galiba bi açıklarmısınız.

Beyin fırtınası....!!!!

Beyin fırtınası....!!!!
İki gündür uğraşıyorum böyle birşey çıkarttım ortaya doğrumu acaba yanlışım varsa nerde var bi bakabilirmisiniz rica etsem
Üni öğrencisiyim inanın bu dersi 4 hafta işledik virüs muhabbeti çıktı okullar kapandı kaldı yani otomasyon konusunun ilk başı var sonu yok bilgi konusunda o yüzden sizden yardım istedim kendim uğraşıyorum araştırıyorum fakat bu kadar çıkıyor bedavaya getirme gibi bir düşüncem yok .

Ekli dosyalar

• SU MOTORU1.PNG
    SU MOTORU1.PNG
    3.8 KB · Görüntüleme: 93
  • SUMOTORU2.PNG
    SUMOTORU2.PNG
    2.4 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar