PLC ile Seri Haberleşme

MCN

Üye
Merhabalar,
elimde lg k120s plc var.Bir ed kendi yaptığım bir devre var.Bu kendi yapmış olduğum devre seri porttan data çıkışı veriyor.PLC nin seri portu ile bu datayı okuyup,datayı işleyerek okuduğu dataya göre işlem yaptırmam gerek.Bu işlem elimdeki PLC ile mümkünmüdür.PLC ler konusunda yeniyim ve bu konuda bir kaynak veya nasıl bir yol izlemem gerek bilmioyorum.forumlar da da pek birşey bulamadım açıkcası.Bu işi nasıl çözebilirim.Şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar,
İlgilendiğiniz konuyla ilgili çalışmalarda bulundum bir ara.MOXA TCC80 rs485-r422 rs232 COM1 bağlantısını kullandım.Biraz zorlanabilirsiniz ama VB6 MSCOMM kullanacaksınız,refresh time içinde portu kontrol edip okuduklarınız bilgisayarın çözmesi için başka bir program daha yazacaksınız.Yani datalar düzensiz geliyor.Aradan dataları seçip almanız gerekiyor. Değişkenler DW0001(word) MW0001(bit) şeklinde okunabiliyor...Ama programcılıkda lazım .Öyle PLC deki gibi olmuyor.Dataları çözümlemek lazım...

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri