Hocam inceledik fakat olmuyor butonla yapılmıyor. Devre benim değil mekatronik okuyan bir yakınımın benim Assembly diili bilgim olmadığı için yapamıyorum. Sizin yardımınızın dokunacağını düşündüğümüz için size sormak istemiştik.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hocam inceledik fakat olmuyor butonla yapılmıyor. Devre benim değil mekatronik okuyan bir yakınımın benim Assembly diili bilgim olmadığı için yapamıyorum. Sizin yardımınızın dokunacağını düşündüğümüz için size sormak istemiştik.

kodlamasını sıfırdan yazamam 320volt.com veya internette sitelerden araştırınız..

internetten bunları hazırları bıle olabiliyo pıc16f84 yaz bı dene

internetten bunları hazırları bıle olabiliyo pıc16f84 yaz bı dene

Hocam çok araştırmışlar fakat bulamadığını söyledi bende baktım birkaç yere ben bunu buldum fakat bunada buton ekleyemiyorlar. Buton eklemesi yapabilirmiyiz sizinde yardımınızla ?

Ekli dosyalar

• 16f84-7447-0-99-ileri-sayici-assembly.rar
    23.3 KB · Görüntüleme: 3
ileri geri sayıcıyı yaptık verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederimm.

hocam beraber yazdığımız programda zamanlama hatası oldu ve çözemedim

Şu hata oluyor.

1.motor 10 saniye sonra çalışıyor (Q.0.0) bunun değerini I>=ıI 100
2.motor 1.motordan 10 saniye sonra değil hemen çalışıyor.
3.motorda 2.motor çalışır çalışmaz çalışıyor.
3.Motor çalıştıktan hemen sonra 1.motor ardından 2.motor ve 3.motor duruyor.

Ben I>=ıI 0 yaptığımda 1.motor yardımcı kontak enerjilenir enerjilenmez çalışıyor burası doğru. Fakat diğerlerini o kadar değiştirmeme rağmen bir türlü ayarlayamadım. hocaya gösterdim çok güzel fakat zamanları ayarla sayıcı zamanına bak dedi ayarlama yapıyorum yine olmuyor. :(

Devrenin çalışması 1.motor I0 ile direk çalışacak 1.motordan 10 saniye sonra 2.motor çalışacak 2.motordan 10 saniye sonra 3.motor çalışacak ve 1 motor 30 saniye sonra duracak 2. motor 1.motordan 5 saniye sonra devreden çıkacak 3.motor da 2.motordan 10 saniye sonra devreden çıkacak kırmızı ve yeşil lambalar ayarladığınız şekilde doğru çalışıyor. Hata bu yardımcı olurmusunuz nerede hata yapıyorum :( :( 3 saattir uğraşıyorum bizden elektrikçi olmayacak yapamıyorum :( :( :(

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri