Plc otomasyon

• 1) S7-200 PLC nin I0.0 girişine bağlı fotoselden sezilen parça sayısı 15 olduğunda Q0.0 çıkışına bağlı boya tabancası ve Q0.1 çıkışına bağlı bant motoru 25 saniye süreyle çalıştıracak sistemin;
  • A)Giriş/Çıkış bağlantı şemasını, b.) Kullanılan elemanların isimlerini ve adres listesini karşılarına yazınız,
  • D)LAD programını çizip, c.) STL programını yazınız.

• 2) 2 adet motorun bulunduğu sistem bir tek start butonu yardımı ile çalıştırılıp durdurulabilecektir. 1.motor butona ilk basıştan 50 saniye sonra, 2.motor ise, 1.motor çalıştıktan 60 saniye sonra birlikte çalışacaktır. Sistemdeki her iki motor yine start işlemi için kullandığımız butona bastığımızda veya motor devrelerine bağlı aşırı akım rölelerinden biri attığında birlikte duracaktır. Bu sistemi S7-200 PLC ile üstteki şartlara göre çalıştıracağız;
  • (Motorlar 5 amper çekmektedir.) (Tek buton ile başlatıp durdurma işleminde sayıcıları kullanın)
  • Giriş/Çıkış bağlantı şemasını buton, aşırı akım rölesi kontakları ve motor güç devreleri ile birlikte çiziniz.
  • Kullanılan elemanların isimlerini ve adres listesini karşılarına yazınız,
  • LAD programını çizip,
  • STL programını yazınız.
Lütfen yardım edin üniversiteyi bitirmek için son 2 ödevim saat 16:50 ye kadar vaktim var bedavadan yapmak için burda yardım istemiyorum yanlış anlaşılmasın kendimde bir taraftan uğraşıyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim özelden de yazabilirsiniz Allah rızası için Ladder şekli olsa yeter benim için diğerlerini ben getirebilirim tek sıkıntı onu çizemiyorum

Son düzenleme:
böyle sorular mı gördük nerden yapacaz uğraşıyorum işte sen naptın

ana tema !!! bu forumda forum üyelerinin bakış açısı öğrenci sorusunda direk hazır cevap vermeme isteği
bir şeyler yapıp ( yarı soru cevabı gibi ) kendini kanıtlayıp konu sahibi sorusunda emek harcayıp karşılığında yardımcı olacak kişinin emek karşılığı , emek verme istediğidir .
bizlerde aynı konumdan geçtik , öğretmenin notunu ben almayayım sen al demek istiyor .
kolay gelsin .
sadece sana değil bu tutum kusura bakmayım .
Saat 24 den sonra yardımcı oluyorlarmış genelde.
saat 24 zamanı
saat yeni gün başlıyor yine saat 24 den sonra
erken yat erken kalk . ( gece yat - gündüz iş )

Son düzenleme:
ana tema !!! bu forumda forum üyelerinin bakış açısı öğrenci sorusunda direk hazır cevap vermeme isteği
bir şeyler yapıp ( yarı soru cevabı gibi ) kendini kanıtlayıp konu sahibi sorusunda emek harcayıp karşılığında yardımcı olacak kişinin emek karşılığı , emek verme istediğidir .
bizlerde aynı konumdan geçtik , öğretmenin notunu ben almayayım sen al demek istiyor .
kolay gelsin .
sadece sana değil bu tutum kusura bakmayım .

saat 24 zamanı
saat yeni gün başlıyor yine saat 24 den sonra
erken yat erken kalk . ( gece yat - gündüz iş )
Gençler selfie çekmekte ve tiki görünmekte oldukça başarılı ama dersler nanay .

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri