PLC Bilenlerin Dikkatine

uurcaglar

Üye
Arkadaşlar plc öğrenmek istiyorum bana gerekli ders notu tarzında döküman ve program upload edebilecek birinin yardımına ihtiyacım var yardımlarınız bekliyorum eger özel olarak konuşmamız gerekirse mail adresimi pm den verebilirim SİTEYİ BİRAZ ARAŞTIRDIM AMA HANGİ PROGRAMIN HANGİ DÖKÜMANIN İŞİME YARAYACAĞINI BİLEMEDİĞİM İÇİN BURAYA KONU AÇMAYI UYGUN GÖRDÜM...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhabalar..

PLC öğrenmek istiyorsan senin en için en kolay ve mantıklı gelebilecek Fatek PLC var dökümanları Türkçe ve birçok uygulama örnekleri var 5 Haziranda kontrol kalemi ile ortak düzenlediğimiz bir eğitim var katılmanı öneririm yer İstanbul-Kadıköy Petek Teknoloji Ltd. firmasında saat 9:00-17:00 arası [email protected] mail adresine iletişim bilgilerini mail atar isen PLC ile ilgili dökümanlar Türkçe yazılım ve örnek projelerden oluşan bir CD miz var adresine gönderebiliriz.

fatek plc oldukça güzel okulda birkç sefer kulanıştık fakat fiatları konusunda bir fikrim yok başlamak için ideal oduğunu söylüyorlar acaba fiatları kousnda bir bilginiz varmı

hayır gerçi o seinin görüşün ama bence siemens plc ler dahada kullanşılı çünkü bu plc kumanda tekniğine dayanıyor ve yani her elektrikçi veya elektronikçi bilmesi gereken birşey zaten kumanda tekniği

bütün markalarda mantık aynı yeni başlayanlar için en fazla dökümanda siemens hakkında var Yavuz Eminoğlu hocamın kitabını öneriyorum başarılar

plc kullanan vede bugune kadar degisik markalarla hasir nesir olan vede hergun yeni marka ogrenen benden sizlere nacizane tavsiye sudur
plc uygulama yapmadan ogrenilmez nasilki ingilizce konusulmazsa unutuluyorsa plc de uygulama yapilmadan ogrenilemez onun icin ucuz vede mumkunse ikinci el bir plc elde etmeniz vede turkce kaynagida olmali tabiiki vede bunlarla programlar yapmaniz baska turlu plc ogrenilmez

plc merkezi diye bir iste var wicc ve plc konsuusnda kitapları var yardımcı oluyorlar

fatek iyi bir plc bence. bende siemens kullanıcısıyım fakat S7200 ile çözemediğim bir çok uygulamayı S7300 e gitmeden Fatek le hallettim fiyatlarıda çok uygun bir siemens kullanıcısı olarak rahatça önerebilirim..

Fatek PLC fiyat ve performans olarak kompak seri PLC ailesi içinde en iyilerden 1 tanesidir.
Farkları Siemens S7200-Fatek PLC
Analog I/O modülleri 14bit çöz.
32 nokta PID tek bir fonksiyon tablosundan yapılıyor
256 DI/DO genişleme
64 AI/AO genişleme
4 eksen servo kontrol
Bir CPU ya 4 hardware counter 4 software counter olmak üzere 8 adet encoder bağlanılabilyor bu bir çok PLC de harici HSC kartları alınarak yapılıyor dikkatinize,,
5 adet haberleşme kapısına kadar çıkıp farklı 5 adet ürün ile haberleşme imkanı
MN serisi pozisyonlama CPU ları 920khz HSC girişleri 5V DC encoder geri besleme girişleri bulanmakta.

bunlar sadece 3/1 lik özellikleri

Yazılım Winproladder Türkçe
Kullanım kitapları türkçe
Eğitim videoları türkçe
Teknik destek ve Eğitim ücretsiz olarak verilmektedir.

Fiyatları bukadar özelliğe göre çok uygun...

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,307
Son üye
polatozturk

Yeni konular

Geri