PLC İle Bina Otomasyonu

redwolf

Üye
plc ile bina otomasyonu uygulaması yapıcam cep telefonu ile plc yi haberleştirebilirmiyim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bende sms ile analog kontrol hakkında bilgi topluyorum.?? (plc,akıllı role pıc vs.)

sms ile analog kontrol hakkında bilgi arıyorum akıllı ev projesi için uzaktan ısı kontrolü vs. ilgili arkasaşlar yardım lütfen. (plc pıc akıllı role hangisiyle nasıl olur)

plc ye ekleyeceğiniz bir adet wago 761- 510 yada 761-520 modem aracılıgı ile PLC ve cep telefonunu haberleştirebilirsiniz.

yada internet bağlantısını kullanarak webservere sahip bir plc kullanırsanız wago 750-841 gibi , cihaza atayacağınız bir statik ip ile tüm noktaları explorer üzerinden izleyebilirsiniz.

sms ile analog kumanda verebileceğiniz bir ürün vermek gerekirse : wago 761-214 topass telekontrol modülünü kullanabilirsiniz. cihaza takacağınız bir sim karta atacağınız mesajlar ile analog cıkıs verebilirsiniz.

Peki bende başka bişey düşünüyorum bu konuda bana yardım edebilecek birisi varmı

Kafamdaki proje şu, bizim köyde ufak bir evimiz var ve şehirde kalıyoruz babam hafta sonları gidip meyve sebzeleri suluyor tabi bu yeterli olmuyor ben bunu pic ile telefonu haberleştirip kontakla musluğu açıp kapama yapmayı planlıyorum bununla alakalı olarak bana bir yol gösterebilirmisiniz ??

Damla sulama yaptıracam tabi birde musluktan gelen suyun debisinide kontrol etmem gerekecek musluk yerine başka bişey kullanmam gerekecek bu ne olabilir ??

MERHABA aşağıdaki linkde görebileceğiniz ürün listesindeki hsc-40 yada hsc-45 kullanarak harici kontak dry kontak için hsc-320z kullanarak işleminizi yapabilirsiniz ayrıca yine listedeki dedektör ve sensörleri kullanarak otomatik tetikleyebilir ,belirli zamanlarda otomatik çalışmasını sağlayabilirsiniz.

ürün listesi : http://www.setcombt.com/urunlistesix.pdf

Evindeki muslugu kapıyı lambayı vede biri senden habersiz kullandığı zaman yada alrm durumunda sana sms atabilen vede senin programlayacağın duruma göre sms le veya cağrı ile konrol edebileceğim mp200 plc modeli var. MikroDEV adresinden inceleyebilirsin. uygulama gerektiği durumda bende bir kaç uygulaması var.

saygıalrımla

Peki bende başka bişey düşünüyorum bu konuda bana yardım edebilecek birisi varmı

Kafamdaki proje şu, bizim köyde ufak bir evimiz var ve şehirde kalıyoruz babam hafta sonları gidip meyve sebzeleri suluyor tabi bu yeterli olmuyor ben bunu pic ile telefonu haberleştirip kontakla musluğu açıp kapama yapmayı planlıyorum bununla alakalı olarak bana bir yol gösterebilirmisiniz ??

Damla sulama yaptıracam tabi birde musluktan gelen suyun debisinide kontrol etmem gerekecek musluk yerine başka bişey kullanmam gerekecek bu ne olabilir ??

Programlayacağın zaman aralığında saat,dakika,gün,ay,yıl şeklinde işlem yaptırıp sanada sms ile bilgi vermesi vede sen sms ile isediğin zaöman kontol edebileceğin MP200 modell PLC tavsiye ederim. üstelik sıcaklık seviye gibi birçok analıg bilgiyide kontrol ve takip eebilrsin ister sunucuda ister cep telefonuna sms ile ürünü MikroDEV adresinden inceleyebilirsiniz

saygılarımla

selenoid vana kullanabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri