Pic ve PIR sensör ile ilgili

ERDİ arkadaşıma çok teşekkür ediyorum ama devreyi kurduğumda pır her tetiklediğinde sıfırdan saymıyor, iki tetik arası sonsuz döngüye girip bekliyor.programa bi baksan da pır in her tetiklediğinde 5 dk. saymaya başlasa istediğim tam olmuş olacak.

Tamam ben yazacağım programı, şema da çizeceğim. Bitince haber veririm.

Aşağıdaki linkten dsn ve hex dosyasını indirip simülasyon yapabilirsiniz. Uyarı ledi sensör bir cisim algıladığında yanıp sönerek kullanıcıyı haberdar eder. Kontak ledi ise algılamadan 5 dk sonra, 3 saniye boyunca 1 olur. Eğer şurası şöyle olsaymış dediğiniz bir yer varsa düzeltebilirim.

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

Çok teşekkürler, isis programını indirip deniycem, şemayı göremedim. Bu arada WİNPİC800 ile hex dosyasını açtım OSC tipi LP seçilmiş, pic'i XL olarak programlasam 4 mhz için sıkıntı yaratırmı?İlgine çok teşejkküt tekrar...

Çok teşekkürler, isis programını indirip deniycem, şemayı göremedim. Bu arada WİNPİC800 ile hex dosyasını açtım OSC tipi LP seçilmiş, pic'i XL olarak programlasam 4 mhz için sıkıntı yaratırmı?İlgine çok teşejkküt tekrar...

Hocam, define tanımlamalarını düzgün yapmadım. O yüzden siz programlarken osc kısmını XT olarak girin. Problem değil

isisde problemsiz çalışıyor istersen linkdekini bir dene

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

Arkadaşım emeğine,ellerine sağlık ilgin için öncelikle çok teşekkür ediyorum.Devren harika işime yarıyor fakat hex dosyayı pice atıp programladıktan sonra devrede 17 nolu uca ''0'' uyguluyorum led yanıyor, ikinci '0' da ise led sönüyor, ve 5 dk.sayma da duruyor. Aslında tam istediğim gibi bir devre ama 17 nolu uca her ''0'' uygulandığında led sönsün ve tekrar yansın,sayıcı da 0' lansın ve baştan saymaya başlasın istiyorum. Sabrın için teşekkür ederim ama hazır ilgilenmişken bu sorunumu da halledersen çok sevineceğim. Çok teşekkürler tekrar.

Arkadaşım selamlar dün geceden beri gönderdiğin devreyi açmaya çalışıyorum ama proteus indiriyorum internetten isis ile açmak için devreni, isis programını açıyor ama gönderdiğin DNS.uzantılı şemayı açmıyor hata veriyor. Çok teşekkürler ilgin için simülasyonunu açmayı başarabilirsem bilgi vericem.

Fabrisio Dostum biliyorum fenalık getirdim ama inan 12 saattir vista ya proteus yükleyemedim. Son gönderdiğin devreyi jpg. gibi açabileceğim halde gönderirmisin. Çok teşekkür...

fabrisio bu konuda iyi o yüzden onun bilgi birikiminden faydalanmak herkese nasip olmaz

Ustam gönderdiğin şemayı açamadım (isis açamıyorum bilgisayarda.) program hex dosyası göndermiştin WDT vb define ler nasıl olmalı? bir de şema gönderemiyorsan swich, kontak led ve uyarı ledleri hangi bacaklar onları söylersen yetiyor benim için:)

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri