Pic ve PIR sensör ile ilgili

Herşey harika oldu, utanıyorum ama proteus açılmıyor bende. Şema bmp'li olursa bir daha rahatsız etmiyeceğim:) ama ben her zaman muhabbet ve yardım etmek için beklerim.

Pardon ya, yine unuttum section dosyasını.

Paylaşılan Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

Tekrar kontrol edin lütfen. BMP de içinde

Programı yükledim, Ayrlarda INTRC I/O olarak programladım 16f628A'yı devredeki 8 numaralı çıkışa buzzer bağladım, çıkış yok, 8 numaraya led bağladım yine yok çıkış malesef. Ben aslında asm koduna baksam da Sizi daha fazla yormasam daha iyi olucak galiba.Elinize sağlık, aslında bu devre de işimi görüyor.Emekleriniz için çok sağolun.Eğer hala uğraşıp düzeltirim derseniz siz bilirsiniz ama daha fazla yorulmanızı da istemiyorum açıkçası.

Buzzer kaç voltluk? Piyasa buzzerları genelde 12V. Buzzeri bi transistör üzerinden sürmenizde fayda var. Yaptığım yazılımı isiste simülesini yapıyorum. Eğer siz gönderdiğim section dosyasıyla isisi açarsanız devrenin simülasyonunu görebilirsiniz. Sistem çalışıyor. Devrenizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Dediğiniz gibi transistör ile süreceğim buzzeri.Saolun gerçekten.Görüşmek üzere.İyi geceler.

Merhaba fabrisio

web de araştırma yaparken sensörlerle ilgili yardımlarınızı okudum

buna istinaden 12f675 li bir pır devre programına ihtiyacım var elektronik bilgim iyi olmasına ragmen program yazamadıgım için çözemedim sadece piclere program yükleme olayını yapabilmekdeyim

Eğerki inşallah vaktin olurda yazabilirim dersen detayını aşagıda anlattıgım bir programa ihtiyacım. bunun için ücret isterim dersen onuda belirtirsen çok sevinirim

programın detayı ( pır sensörler d203s veya pyd1998 olabilecek gibi düşün )

* picin iç kristali kullanılsın yer çok dar o yüzden mümkün olan en az malzeme ile yapmam lazım

* pır hareket algıladıgında pic çışı en az 10sn en fazla 5dk olacak şekilde çıkış versin yanma süresi doldugunda yavaşça dimmerleyerek kapansın taki pır tekrar görene kadar (çıkışta 16a mofetle led sürmek düşüncesindeyim dimmer olayını ona göre düşünebilirsiniz )

* yanma süresi için pot girişi olsun

* ledin gündüz yanmaması için LDR baglayıp bunun içinde ayrı bir pot girişi olsunki aydınlık ve karanlık ayarı yapılabilsin

* son olarakda pır görüp led yanmaya başlamış olsa bile picin bir ayagını tetik olarak ayarlayıp bu kısımdan eksi yada artı size baglı bir sinyal geldiyinde süreyi gözetmeksizin dimerleyerek ledi kapatması taki pır tekrar görene kadarda kapalı kalması

konu biraz uzun oldu sanırım anlatamadıgım bir yeri var ise bana mail yolu ilede ulaşmanız mümkün hatta cep telefonumuda verebilirim sorun değil

şimdiden tüm desteğiniz ve yardımlarınız için çok teşekürler

saygılar

Kamil KAYA

Merhaba fabrisio

web de araştırma yaparken sensörlerle ilgili yardımlarınızı okudum

Merhaba fabrisio

forumlardaki bu mesaj yazdırma ısrarı nedir anlamıyorum

bilgilerimizi paşlaşmak için bile bu kadar engelleyici olmamız mı lazım anlamıyorum

20 mesaj yazmadan özel mesaj atamamakda neyin nesi

hem bilgi paylaştıkça çogalır derler hemde bir sürü engel çıakrırlar

millet ayda yürü biz hala ufak ayrıntılara takılıp emekleriz

hadi üye olmayı anlıyorum kişler belli olsun diye yapılıyor

yani sırf 20 tane doldurmak zorunda olmak da

sadece işgüzarlık diyorum

forumlarda bilgileri paylaşıp daha verimli işlerle ugraşsak

fabrisio arkadaş gibide soru sorana bagırıp kızmadan yardım edebilsek ne güzel dimi

hele bazıları bilmediyi konularda bile sırf muhalefet olmak için gelip

her söylenene aksi cevap vererek kendilerini akıllı sanalarında olması ne acı

bir çok forumunda için de bulundugu konuları ve bilgileri paylaşırken birilerini buna engel olmak yerine daha yapıcı olması gerektiyini asla anlayamıycaz

heleki picle 3-4 tane ledi yanıp söndürüp sonrada kardeşim ben bunla çok ugraştım

kodlarını tabiki vermeyecem demeside acı komedi

kim neyi paylaşıyor yada neyi paylaştıgını sanıyor bazen çözmek oldukça zor

yazdıklarım site içinde ki hiç kimseye karşı değildir sadece 20 mesaj olayı bana çok saçma geldi ona sitem ettim

sitemim dışındakilerde forumlarda ki bazı kişi,lerin saçma davranışlarını yazmakdan ibaretti sıktıysam özür dilerim

Moderatör tarafında düzenlendi:
pır konusunda fabrisio arkadaşımızdan yardım rica edicem inşallah bakar bu bölüme

arkadaşlar şu dosyayı tkr upload ederseniz süper olur :D

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri