PIC Uyumlu Dokunmatik Ekran

Ev otomasyonu projesi oldugu için ev içi aydınlatmayı dimmer mantığıyla yapmak istiyorum. Yani ekranın üzerinde parmağımı yukarı-aşağı ittirerek parlaklığı artırıp-azaltmam rezistif bir panelle mümkün mü ? Bunun için kapasitif bir ekran mı kullanmam gerekir ? Yazılım zorluğu açısından tavsiyeleriniz nelerdir ?

yapabilirsin kardeşim rezisitif işini görürü ama bu kafa bir iş bence sadece yak söndür senin için daha basit ve kolay olur yak söndürüyaptıktan sonra düşün dimmer işini yoksa yolunbaşında bıkabilirsin ben uğraştığım için söylüyorum.

şimdio iş için ekrana bir dot bat çizeceksin çizdiğin eksenden gelen koordinatlar doğrultusunda bir çıkıştan pwm li bir şekilde gerilimk üreteceksin yeterli olursa doğrudan triyakla lambaları süreceksin de parlaklık ayarlanacak bunun 1 odada olduğunu düşün yaparsın peki 4 odada olursa ne olacak? yazılım açısından çok karmaşaya gireceksin bence oda sayısı kadar 128x64 üzerinde oluştur butonları sonrada yap touchla tespiti on off u bas gitsin böyle daha hızlı ve basit olacak ben bu işi ccs de yapmıştım istersen yardımcı olurum yazılım konusunda 2.8 inç touch panel 12 dolar 128x64 de 25 lira en son böyleydi birde 18f4550 kullandınmı züper olur hem usb desteğide mevcut karar senin. kolay gelsin...

istnbul karaköyde bilgin elektronikte mevcut.

şimdio iş için ekrana bir dot bat çizeceksin çizdiğin eksenden gelen koordinatlar doğrultusunda bir çıkıştan pwm li bir şekilde gerilimk üreteceksin yeterli olursa doğrudan triyakla lambaları süreceksin de parlaklık ayarlanacak bunun 1 odada olduğunu düşün yaparsın peki 4 odada olursa ne olacak? yazılım açısından çok karmaşaya gireceksin bence oda sayısı kadar 128x64 üzerinde oluştur butonları sonrada yap touchla tespiti on off u bas gitsin böyle daha hızlı ve basit olacak ben bu işi ccs de yapmıştım istersen yardımcı olurum yazılım konusunda 2.8 inç touch panel 12 dolar 128x64 de 25 lira en son böyleydi birde 18f4550 kullandınmı züper olur hem usb desteğide mevcut karar senin. kolay gelsin...

haklısın aslında oda sayısı arttıkça, yazılım zorlaşacaktır ama odaları ayrı menü şeklinde göstererek ( oda1, oda2, oda3...) ve bir defaya mahsus çizdiğim dot bat la kontrol etsem daha kolay olabilir sanırsam

Merhaba, kaydırarak hareket mantığı için dokunmatiğin kapasitif,rez,st,f ya da başka mantıkta olmadının hiçbir farkı yok.Aslında bu projeniz için mikrocipin touchsense, mtouch ile ilgili bilgilerine bakmnızı önerebilirim.Ekran olmadan da dokunmatik tuş takımı ile işini görme şansın var,hemde çok çok uygun maliyetlerle

delta ekranlar gerek maliyet gerekse performans açısından tercih edilebilir.

delta ekranarı bulabileceğim bir site var mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri