Pic Programlama Kartı

öncelikle herkese merhaba
1- ben yeni pic öğrenmeye karar verdim vede pic programlama kartı aldım.ama verilen kurulum cd sini kaybettim ne yapabilirim?
2-windows xp ye takınca tanıyor ama cd yi istiyor ama windows 7 ye taktığımda tanımıyor yani cd yi bulsam bile bilgisayar aygıtı tanımıyor burada ne yapmalıyım??
3-ccs c ile programlamak istiyorum bi compiler program lazım hangisini önerirsiniz link yollarsanız sevinirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

1008 - USB/ICSP PIC Programlama Devresi (FT232) kartın tipi bu yardımlarınızı bekliyorum.windows 7 destekliyormu?

windows 7 de aygıt yöneticisinden driveri yükleyebilirsiniz..Zaten otomatik buluyor benim bildiğim....ama olmuyorsa bu sitede FT232 Driverleri veriliyor ben burdan almıştım programlama kartımı dosya indir - Altaş Yayıncılık ve Elektronik. bir deneyin aynı entegre neticede...
Derleyici konusuna gelince Ccs C nin pic programlama için geliştirilmiş bir derleyicisi var kullanımı kolaydır...Çalışmalarınızda başarılar..

microchip firması tüm yazılımları bedava veriyor ki zaten müşteri desteğide sağlıyor hatta bazı devre şemalarını dahi kendi veriyor istersen kendi sitelerine gir ordan indir.

CCSC yi kendi ide siyle kullan.
Mplap altında kullanırsan kendi ide sinin avantajlarından yararlanamazsın !
Yeni başlayanlar için büyük kolaylıktır.
Nereden bulurum dersen genelde " pm " lerde bulunur.!.

CCS ide'ye nedense "expand all", "collapse all" gibi bir komutlar/seçenekler eklememişler. Sırf bu sebepten mplab ide kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri