PIC ile Telefon Etmek

Yapmak istediğim şey, PIC'i telefon hattına bağlayacağım ve PIC'e dışardan keypad ile bir numara (örnek: 0532...4564) kaydettireceğim. Keypad üzerindeki # tuşuna (veya herhangi bir tuşa) bastığım zaman, daha önce kaydettirdiğim 0532...4564 numarasını arayacak...

Yardımcı olan arkadaslara şimdiden teşekkurler...

Not: Arkadaslar konu daha önce acıldıysa kusura bakmayın, araştıracak zamanım olmadı.

Piyasada genelde alarmcılarda bulunan telefon arama modulleri var tel hattına bağlıyorsunuz isd1212 gibi entegreleri var ve 12 saniye gibi bir süre kaydettiğiniz numaraları arıyıp ses kaydını tel hattına verebiliyor ayrıca 8 tane de telefon numarası kaydedebiliyorsunuz....

Bunun haricinde kendim yapmak istiyorum aradığım numaraya da kayıttan ses dinleteceğim dersen yine isd1212 gibi 12 saniyelik ve daha yüksek zamanlarda ses kaydı yapabilen ve hoparlöre verebilen entegreler mevcut bunları aramada ses dinletmek ve kaydetmek için kullanabilirsin hatta bu devreyi inceleyerek tel hattına mikrofon sesi verebileceğin devreler de üretebileceğinizi zannediyorum...

Pic konusunda ise 24cxx serisi eepromlara numaraları kaydedip aramalar yapabilirsiniz genel uğraşınız DTMF komutu üzerine olacaktır devre olarak ise yine bu arama modullerinin devrelerinden örnekler çıkarılabilir aynı zamanda dtmf kod çözücülerin devreleri de incelenirse faydası olacaktır....

Tuş kod çözümlerinde de yine yardımcı olabilirim pic ile tuş takımı kodları falan bir zamanlar yapmıştım güzel bir çalışma olmuştu arşivleri araştırmam lazım fakat proton+basic dilinde direk tuş takımından kod okuyan bir komut vardı onu da kullanabilirsiniz diye düşünüyorum...

PIC yerine Arduino kullanabilirsin. Arduino + GSM Shield işini görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,054
Son üye
Kupra040822

Yeni konular

Geri