PIC ile kontrol edilen (rf) bilgisayar kontrollü araç projesi yardım

Arkadaşlar internette bir sürü benzer çalışma var biliyorum fakat bu ilk projem olduğu için yardımınız çok önemli. Üniversite son sınıf bitirme projemiz ve ne yalan söyleyim şuan için pek bir bilgimiz yok. Nerden başlamalıyız vs. vs.
Elinde olan arkadaşlar varsa mobil araç devresi, pic ile gerekli yazılım için yardım alabileceğim her türlü kaynak ve diğer gerekli devreler için (rf kontrolü vs.) yardımınız gerekli. Maaliyet 300 400tl yi bulabilir toplamda

rf kontrol devresi konusunda yardımcı olabilirim 12 veya 13olması lazım baya güzel bir devre yapmıştım on of uygulamaları için rf röle kontrol veya tam olarak ne istediğinizi belirtebilirmisiniz mobil araç devresi derken ???

rf devresi olarak elimde baya kullanışlı alıcı verici yaptığım var.... kaynakkodunu vermem ama

işinize yararsa arşivime çekmecelere bakıcam

rf kontrol devresi konusunda yardımcı olabilirim 12 veya 13olması lazım baya güzel bir devre yapmıştım on of uygulamaları için rf röle kontrol veya tam olarak ne istediğinizi belirtebilirmisiniz mobil araç devresi derken ???

rf devresi olarak elimde baya kullanışlı alıcı verici yaptığım var.... kaynakkodunu vermem ama

işinize yararsa arşivime çekmecelere bakıcam
Çok iyi olur. Mobil araç devresi derken aracıda min maliyetle kendimiz yapmayı planlıyoruz. Yani devreye ufak servo motorlar eklenerek tekerlekleri dahil herşeyi biz ekleyeceğiz

hangi programlama dilini biliyorsun ?

Açıkçası çok bir bilgim yok yaparkende öğrenerek yapacağız malesef. pic kullanacağız

PC arayüz programı hazırlayıp seri porta komut bilgisi göndereceksin. Seri porttan aldığın bilgiyi rf modülle yayacaksın. Alıcı kısmında; Rf alıcı modülle alacağın bilgiyi picle yorumlayıp uygun çıkışlar verdireceksin. Çıkışlara bağladığın motor sürücüyle motorlara hareket vereceksin.
Tavsiyem hem pc hem pic program bilgisine ihtiyacın olduğu ve yaparken öğreneceğim dediğin için nette beğendiğin tamamlanmış projeyi seçip onun yazılımlarını anlamaya çalışman bu seviyede 0 dan yapman zor gibi geldi.

PC arayüz programı hazırlayıp seri porta komut bilgisi göndereceksin. Seri porttan aldığın bilgiyi rf modülle yayacaksın. Alıcı kısmında; Rf alıcı modülle alacağın bilgiyi picle yorumlayıp uygun çıkışlar verdireceksin. Çıkışlara bağladığın motor sürücüyle motorlara hareket vereceksin.
Tavsiyem hem pc hem pic program bilgisine ihtiyacın olduğu ve yaparken öğreneceğim dediğin için nette beğendiğin tamamlanmış projeyi seçip onun yazılımlarını anlamaya çalışman bu seviyede 0 dan yapman zor gibi geldi.
Zaten verilen bu bitirme projelerinin amacı kendimize birşey kamamız. Tamam dediğiniz gibi gidip hazır alabilirim hiç problem değil ama araştırıp yapmak varken onu yapmayı da kendime yakıştıramıyorum. Çok fazla bilgim olmaması etrafımda kimsenin bilmediği anlamına gelmez burada paylaşılan şemalar olsun, yazılımlar olsun çok işime yarayacak

Hazır almayı kastetmemiştim ,Bilgileri paylaşılmış bir projeyle başlayabilirsin demiştim. Neticede keyf senin. Kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri