PIC .hex to multısım

memocad

Üye
arkadaşlar PIC ve mikro işlemcileri ögrenmeye çalışıyorum PIC entegresine program .hex dosyası PC den aktarılıyor
diyelimki elimizde bir hex dosyası var ben multısım 8.0 special kullanıyorum 10.0 kurmayı düşünüyorum benim sorum bu multısım içindeki PIC entegresine hex dosyasını atabilirmiyiz yada mikroçiplere

kardeş sorunu tam anlamadım ama şunu bil pic içindeki bir .hex dosyasını dışarı çıkartabilirsin. bilgisayardaki .hex dosyasını da pic'e yüklayebilirsin. hangi programı kullanırsan kullan .hez dosyası ise pic'e yükleyebilirsin

multisim de PIC varsa hex dosyası yükleyebilmen gerekir.
örneğin "proteus isis" de pic' e hex dosyası yükleyip simulasyon yapabiliyorsun.

mustafatemel problem örneğin "proteus isis" de pic' e hex dosyası yükleyip simulasyon yapabiliyorsun
yani benim sorum simulasyon yapabilirmiyim multısım de idi ilginiz için tşk ama hala yüklenip yüklenmediğini bilmiyorum

Bildiğim kadarıyla multisim programın son sürümü simüle edebiliyormuş. Bununla ilgili döküman ve gerekli bilgileri multisim sitesinde ararsan daha net anlarsın olayı.

Kardeş Multisim'in hex kodları ile çalışan herhangi bir mikrodenetleyici yada işlemcinin çalışması için tasarlanmamış ve bundan sonraki sürümlerinde sanmıyorum belki ileride olur...

arkadaşlar sonuca ulaştım multısim'in 10.0 versiyon ile mikrodenetliyicilere proram yüklenebiliyomuş

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri