merhaba programın yeni linkini verirmisin link görünmüyor

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba programın yeni linkini verirmisin link görünmüyor
DOP ekranlar için HMI almadan PLC'ye online olarak online simülasyon yaparak kontrol sağlayabilirsiniz.
Yapmanız gereken PLC'ye program atma kablonuzu takın ve DOPsoft programından online modu seçin çıkan ekrandan HM;I programından hangi COM ayarlıysa o COM bağlantısına pc COMport numarasını atayın bu kadar.

2.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Son düzenleme:
teşekkür ederim
fakat sürekli scren editor acık olması lazım
benim istedigim scren editor olmadanda online similasyon gibi kulanmak bir nevi Scada gibi olucak
bu programı daha önce denemiştim olmuştu fakat setuplarının şuanda linki yok (sm .exe)

merhaba aradıgım program daha önce burda yayınlanmıştı sm diye hatırlıyorum bu sorunun forumdaki ilk başına bakarsanız orda var
yokmu indirip tekrar yayınlıyacak olan birileri

@grant verdiğim linkteki dökümanı sanırım incelememişsiniz.
Verdiğim dökümandaki yolu izleyerek kendi .exe dosyanızı oluşturarak HMI programına gerek kalmadan exe dosyasını çalıştırarak PLC içeeriisindeki programı herhangi bir pc üzerinden kontrol edebilirsiniz.

sayın shox proğramı plc yerine invertör kullanarak master slave şeklinde uygulama yapa bilirmıyız ???

Hmi ile invertör haberleştirebilirsiniz ama ikisininde aynı haberleşme protokolünde olması gerekiyor.
sayın shox proğramı plc yerine invertör kullanarak master slave şeklinde uygulama yapa bilirmıyız ???

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri