pic basic mi yoksa c ilemi

youngman_2

Üye
mrb arkdaslar
pic programlama ögrenmek istiyorum ama hangi dil üzerinde yogunlaşmam daha iyi olur.kolaylık ve işlevlik acısından basic ilemi yoksa c ile mi programlamak daha
rahat ve piyasada gecerlilidir.legal problemleri çözmek açısından hangisi ni tav siye edersiniz
ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ediyorum ..

mrb arkdaslar
pic programlama ögrenmek istiyorum ama hangi dil üzerinde yogunlaşmam daha iyi olur.kolaylık ve işlevlik acısından basic ilemi yoksa c ile mi programlamak daha
rahat ve piyasada gecerlilidir.legal problemleri çözmek açısından hangisi ni tav siye edersiniz
ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ediyorum ..

Hangisi ile daha çok iş yapabileceksen vede hangisini aklın alırsa onu kullan zamanla zaten yönleneceksin. Ben Proton kullanıyorum.

S.A.
Sn Arkadaşım ben pic programlamaya parsiz ile başladım kod yazmaktan çok kaçtım ama çaresiz kod yazmak zorunda kaldım :D
CCS C ile uğraştım Çok ilerleyemedim Protona bir abimiz ( Fultek Salih Bey) Protonu tavsiye etti başladım. Çok çabuk kavradım ve birçok yazılımı yaptım. Ticari olarak kod yazıcısı değilim ama gördüğüm birçok şeyi nefsimi bastırmak ve kendime kanıtlamak için yaptım. Tavsiyem proton çok kolay bir prog. CCS C yide yeni olarak tekrar başlayacağım onuda C nin rutinlerini öğrenmek için. Protonu bırakmam. Kolay gelsin.

Hangisini seçersen seç ama pic basic proyu seçme :)
Nedeni lisans sorunu. Demo kullanırsanız 30 küsür satırdan sonrası kodlarınız varsa derlemiyor. Cracklerseniz haram olur. Neyse para verip aldınız diyelim pic'in hafızasını diğer dillere göre daha çok şişiriyormuş. Şahsen kodlama mantığına baktığımda standartlara alışmış biri olarak, pic basic kodları bana çok saçma geliyor.
Ben ccs c kullanıyorum lisans felan istemiyor.

Hangisini seçersen seç ama pic basic proyu seçme :)
Nedeni lisans sorunu. Demo kullanırsanız 30 küsür satırdan sonrası kodlarınız varsa derlemiyor. Cracklerseniz haram olur. Neyse para verip aldınız diyelim pic'in hafızasını diğer dillere göre daha çok şişiriyormuş. Şahsen kodlama mantığına baktığımda standartlara alışmış biri olarak, pic basic kodları bana çok saçma geliyor.
Ben ccs c kullanıyorum lisans felan istemiyor.

CCS C ücretsiz mi?

İnternetten ücretsiz indirebilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam 2000kb kadar müsade ediyor. Amatör bir kullanıcı için bence yeterli. Çoğu ihtiyacı karşılıyor. Bende CCS C Öneriyorum.

bencede c dili

C asıllı dilleriöğrenmen iyi olur bende bir ara hevesle picbasicpro ile bişiler yazdım ama çok uzağa gitmeyelim bu işin uzmanı diyebileceğimiz kişiler asm ile yazmakta c ile birsürü güzel program yazılmış basic pro genelde hobiciler ve kendi çapında birkaç devresi olan onları geliştirme çabasındakilerin kullandığı bir dill bu işte ilerlemek istiyorsan bayabi kafa yorup asm ile yazmalısın

Arkadaşlar bende okulda basic görmüştüm. Doğal olarak isisde onunla uğraştım. ancak tam uygulamaya geçince komut yazmaktan bıktım. Ccs c yi buldum güzel birşeye benziyor. Ancak şu an benim büyük bir sotunum var. Konu başlığı ile yardım istedim.Kesme rutininde TIMER0 hata var bir türlü kabul ettiremiyom. Ama c dili konuşma diline yakın olduğu için çat pat ingilizceyle çözülebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri