pic programlamak:(

berk1991

Üye
değerli kontrolkalemi üyeleri bende bu pic olayına ilgi duymaya başladım heryerde soruluyor bu konu başlığı ama gerçekten açıklıyıcı bilgiler yazılmıyor ne yazıkkı ben elektrik elektronik bölümünden lise son öğrencisiyim sorum şu pic programlamak en ugun program hangisidir pic programlamayı meslek haline getirmek isitorum prof. bir şekilde pic programlayacak bir programlama önerisi olan yokmu kimisi ccs c kimisi asemmbly kimisi de c dilini diyor bu işi en ustaca yapcak en ugun dil hangisidir arkadaşlar zor kolay önemli deil bana bu işi tamamen yacak programlama dili lazım öneriniz benim için çok önemli isteyen bu yere de cevap verebilirler [email protected] diğer adresim [email protected] saygılar herkeze

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok sağolun ilgilendiğiniz için pic programlamak için yüzlerce ürün var benim asıl sorum pic için tamamını yapabilcek makine diline hakim olan bir pragramlama dili lazım bana zamanım çok her türlü ilgilenir öğrnerim hangi dil tamamen pic programlama için ugundur sizce başka da kimse yokmu koca frumda ibora arkadaşımız tek mı var lütfen arkadaşlar yardımcı olun bilgi paylaştıkca çoğalır:(saygılar

arkadaşım pice tamamen hakim olabilmen için assembly ile programlama yapman lazım genelde forumlarda assembly zor bir dil olarak anlatılır.
picler microchipin ürünleri sitesine girip incele derim derleyici sample codeler hepsi yığılı nette ve forumlarda çokta bir yardım bulamazsın
en iyi derleyici en iyi kit arayıp durma birinden başla işin içine girince iyisini kötüsünü kendin bulacaksın ama işin içine gir

Hızlısın, doyumsuz gibisin ama bu ateşin çabuk söner. Öyle PIC de üstad olmak o kadar kolay değil. Daha işin başındasın.

bu işe nerden nasıl baslarım...en kestırmeden

bu işe nerden nasıl baslarım...en kestırmeden

dostum daha işin başında kestirme yol arıyorsun.Ben PIC BASIC ile başlamıştım sonrada CCS geçtim şimdide assembly düşünüyorum hepsinin tadına bak hangisi hoşuna giderse :) bu senin verebilceğin karar biz sadece öneride bulunabiliriz bana soracak olursan CCS den başta serdar cicek kitabınıda al devam et sonrası sana kalmış

biraz c dilin varsa pic basic pro ile kodlama rahatlıkla yapabilirsin. yapacağın şeyin mantığını kafanda kurduktan sonra çok sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri