pic basic mi yoksa c ilemi

herkezın kullandıgı kendıne kolaydır. sen bıraz bak ornek devrelerı ıncele kendın karar ver bn pic basic ogrenıyorum kolay gelıyor

kardeş okullarda pic basic ve asemmber kullandırıolar... ben her ikisinide gördüm c hakkında bilgim yok... ama mesela asemmber da 20 satırda yazdığın şeyi c dili sayesinde 5 satırda yazıolar diye duymuştum... Bu iş biras sana bağlı hangisi rahatına geliyorsa onu kullanırsın... assemmber ile yazmak gerçekten bazen çok zorlayıcı oluor... kolay gelsin...

ccs c tavsiye ederim bende yeni başladım ama öğrendikçe çok kolay geliyor

Yıllarca basic kullanan biri olarak CCS kullan derim.İleride başka denetleyiciler kullanırken zorlanabilirsin.Çünkü her denetleyicinin basic derleyicisi yok.ama C derleyicisi hepsinde var.

evet c de yada basicde 5 satırda yazıyorsun programı ama onun pic te kapladığı yer assamberın 8 katı civarı birşey uzun programlar için c veya basic sorun yaratabiliyo benden tavsiye sen hepsini öğren...

protonu hiç kullanmadım assembler ile başlayıp ccsye geçtim.Ancak çevremde yeni başlayanlarda gördüğüm hep pic pasic(proton) ile başlayıp sonra isterlerse ccsye geçtiler.protonda daha rahat anlaşılıyormuş ve daha kolaymış.ama tek dille kalmamanı tavsiye ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri