pic 16f887 hangi programla programlayabilirim.

semfero

Üye
Hocam, elimde 16f887 picvar. Bunu hangi programla programlayabilirim.Micro pro26 'nın "chip selector" yazan yerinde bu pic yok.Ben hangi proramla bunu yapabilirim.Bir yardım ederseniz memnun olacağım.

Hocam,dediğiniz programı kurdum ama çalıştıramadım.Port ayarlarını da yaptım olmadı.Benim kullandığım program kartı "pic prog usb" bu kartı micropro26 ile kullanıyordum. Bazı piclere program yüklemediği için (16f887 gibi) yeni pic program yükleyici araştırmaya başladım.Acaba bu program,(PICPgm bu kartla çalışmaz mı yada nerede hata yapıyorum.Bir yardımcı olursanız duacı olurum.

Eğer yanlış anlamadıysam pice program atmak hex dosyası atmak ile ilgili problem, yoksa program yazmak derlemek ile ilgili mi bir prog-blem var? pic16f887 ye micropro'dan program yükleme ete hoca burada güzel bir cevap vermiş, bencede bırakın microproyu bir tane pickit2 alın (çok yerde tavsiye ettik) kafanız rahat olsun. Picprog usb ile 16f887 programlama için kullanılacak arayüz programı varmıdır yokmudur hiçbir fikrim yok ama bilen varsa paylaşır sizde yeni bir programlayıcı almaktan kurtulabilirsiniz, bildiğim bu kadar kusura bakmayın.Sonradan farkettim pp deki konuyuda siz açmışsınız herhalde.

Hocam,dediğiniz programı kurdum ama çalıştıramadım.Port ayarlarını da yaptım olmadı.Benim kullandığım program kartı "pic prog usb" bu kartı micropro26 ile kullanıyordum. Bazı piclere program yüklemediği için (16f887 gibi) yeni pic program yükleyici araştırmaya başladım.Acaba bu program,(PICPgm bu kartla çalışmaz mı yada nerede hata yapıyorum.Bir yardımcı olursanız duacı olurum.
dostum aynı sitenin hardware bölümünde bağlantı şemaları var bakmalısınız.
PICPgm | A free and simple PIC Development Programmer Software for Windows and Linux

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri