PIC 16F877 İle Robot Kol Yapımı

torres102

Üye
S.a
Okul Bitirme Projesi için Robot Kol Yapmaya Karar verdik.Fakat Şuan Robot Kol Hakkında Pek Bir Bilgimiz Yok.robot Kolda Hangi Motorları Kullanacığımızı Veya Robot kolu Hangi Malzemeden Yapacağımızı Veya Kullanacağamız kontrol Devresi Hakkında Pek Fazla Bir Bilgimiz Yok.Forumda Biraz Araştırdım Fakat Bütün Dökümanların Linkleri Kırık.Yardımlarınızı Bekliyorum Döküman Veya Aşama Aşama Nasıl Yapmalıyız.Şimdiden Teşekkür Ederim İyi Forumlar...

Özelliklle "ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ MİKRODENETLEYİCİ UYGULAMALARI 3 ANKARA," başlıklı megep dökümanı örnek bir robot kol tasarımını detaylarıyla anlatıyor ....uygulamaları2 de konu ile ilgili hatta ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ MİKRODENETLEYİCİ UYGULAMALARI başlıklı tüm megep dökümanlarını kullanabilirsiniz. Link olarak vermeme gerek yok nettte basit bir aramayla dökümana ulaşılır, hemde kırık link derdi olmaz diye düşünüyorum. Geçen sene birkaç arkadaş robot kol tasarlamıilardı onlar bahsettiğim kaynakdaki gibi değilde daha güçlü motorlar kullandılar, sizinde kullanılacak alana göre motor seçiminiz olacak kolun taşıyacağı yük, kolun yapılacağı malzeme vs. birçok etken rol oynayacak önerim tasarımınızın kullanım alanına ve yapılacağı malzemeye göre motor seçimi yapmanız olur, sürücü devre sizi zorlamaz, biraz md. bilgisi varsa tamam. Fazla konuşmama gerek yok bahsettiğim döküman büyük ölçüde aklınızdaki soru işaretlerini silecektir, dökümanı incelerseniz buradan geribildirimde bulunmayı unutmayın, kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri