Pervane motoru döndürüyor

abdulcek

Üye
Ben daha acemiyim ve sizin için basit gelebilecek bi soru soracağım.

Kendi çapımda küçük bi helikopter yapmaya çalışıyorum ama bi sorunla karşılaştım.
Pervane döndüğü zaman alttaki motorda aynı yönde dönmeye başlıyor böylece havalanamıyor bunu engellemem , motorun sabit kalması için ne yapmamı önerirsiniz_?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Motoru sabitlemeniz gerekir yani bunun tek açıklaması budur..

Şuan pervaneye sabit durumda zaten pervaneden ayrı bir yere nasıl sabitleyebilirim

motoru başka sisteme monte edemiyor musunuz? Yada ben tam anlamadım sizin mesajınızı :)

Motoru sabitlemeniz gerekir ...

Tebrikler , motoru sabit helikopter icat ettiniz.

--------

Helikopterlerin kuyruğunda neden dikey pervane vardır ?
Ya da bazılarında eksoz gazı neden kuyrukdan atılır ?
Neden bazılarında üst üste 2 pervane vardır ?
Hatta neden biri öbürünün tersi yönde döner ?

Abüü neden böyle soruyom diye kızma , etki-tepkiyi ben icat etmedim , ben masumum.

Helikopterlerin kuyruğunda neden dikey pervane vardır ?

Teşekkürler bu açıklayıcı oldu
:eek::D

Şuan pervaneye sabit durumda zaten pervaneden ayrı bir yere nasıl sabitleyebilirim

Pervaneye sabit durumdaysa dönen nedir?

Helikopterlerde motor ve gövde havadayken ana pervane rotorunun tersi istikametinde döner, engellemek için en basit yöntem kuyruk pervanesi...

Peki kuyrukdaki pervanenin devir sayısıyla ana pervanenin dervir sayısı arasında nasıl bir oran olabilir, bunu deniyerek mi çözmem gerek? çünkü enerjiyi aynı güç kaynağından alıp araya direnç atacam.

Gerçek helikopterlerde değişken, profesyonel modellerde jiroskop kontrollü değişken, amatör uygulamalar için 4:3...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri