pc ve kamera sorusu

aliempi

Üye
arkadaşlar 1 pc de 2 monitör çalıştırıp 1. monitörde normal işlemleri 2. monitörde kamera görüntülerini açmak istiyorum bana nasıl yardımcı olusunuz nasıl yaparım bu işi yardımlarınızı bekliyorum 2. monitörde devamlı kamera görüntüleri olacak işlemler 1. monitörde

Sayın üyemiz sizin istediğiniz şekilde ekran kartı üretilmedi görüntüyü ikibölen ve aynı görüntüyü iki monitöre veren var ama senin istediğin yok iki pc kullanacaksın

syın muratcyber 2 çıkışlı ekran kartları varmış bir bilgisayarcı söyledi banada ama güvenemedim birde forumdaki arkadaşların bilgisi varsa daha güvenilir olur diye düşündüm tşk

dediğim gibi çift çıkışlı ekran kartları var ama ayrı ayrı işlem yapamıyorsun birinin ekranı başka birinin ekranı başka olan yok kolay gelsin

öğrenciyken yaptığımız bir uygulamadan bahsedeyim işini görebilir
Bilgisayara iki adet ekran kartı bağla. Birinden bir monitöre ikincidende diğer monitöre normal bağlantı yap.
daha sonra masaüstünde mouse sağ tik. özellikler ayarlar 2 monitörüde seç.

Şu anda bilgisayar ekranına baktığında ekranın birisinde windows diğeri siyah ama mouse ile diğer ekrana doğru gittiğinde mouse ikonunun ikinci ekrana geçtiğini görürsün.

şimdi kamera görüntünü izlediğin programı aç ve pencereyi ikinci ekrana sürükle.

Biz öğrenciyken bir ekranda photo shop diğerinde programlama çalışırdık. Sadece olurmu diye. Oluyo

Deneyebilirsin.

Bu işi yaparken 2 seçenek var diye hatırlıyorum. (windows 98 zamanında 2 kart takarak denemiştim)
1.seçenek mevcut görüntüyü 2. ekrana veriyor

2. seçenek te ilave olarak 2. erkrana masa üstünü genişletiyordu

Hatta o zamanlar windows 98 in 9 adet aynı anda grafik kartını kullana bildi idi
Aynı işlemi ses kartları içinde yapabiliyordunuz.

Fakat aynı özelliği (windows xp, Vista) şimdiki işletim sistemleri hala destekliyormu bilmiyorum denemek lazım.

Hatta aynı konu forumda konuşulmuştu
https://www.kontrolkalemi.com/forum/pc_hardware_donanim/ynt_iki_monitor_ayni_anda-t30527.0.html

bakmanızda fayda var

arkadşım 2 girişli ekran kartı alcaksın ayrıca bide monitör birinde kendi işlerini yaparken diğer monitörde kamera görüntülerini izleyebilirsin

illa iki monitör kullanacaksan bilemem ama 1 monitör 1 tv ve tv outlu bir dvr kartla sorunun çözülür dvr kartın tv outundan tv nin scartına bi kablo çekersin kamera görüntülerini izlersin,pc monitöründende istediğin işlemi yaparsın

Herhangi bir PC de bunu yapabilirsin.
İlave bir ekran kartı alıp PC ne tak. ( Tavsiyem sağlam bir kart olması PC RAM inden kullanmasın. ) Ekran kartını yüklediğinde masa üstü sağ tuş yapıp özelliklere girdiğinde iki ayrı ekran göreceksin 2 numarayı seçip windows masa üstü genişleti tıklarsan ikisinide kullanabilirsin.

Kolay gelsin

1 Adet Ati Ekran kartı ile bunu yapabilirsin 2 çıkışlı olacak ve ekran özelliklerinden genişletilmiş ekran yaparsan birinci ekranda işlerini yaparsın 2. ekranda kameralar açık kalır

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri