parafudurlar ve kullanılışı hakkında bilği istiyorum

aliempi

Üye
arkadaşlar ag de parafudur kullanmak istiyorum nasıl kullanılır sadece tesis girişinemi takılır yada her kolon hattınamı bilgili arkadaşlar dan yardım istiyorum herkese teşekürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
biz genel olarak parafofurlar havaiyi hatlardan binaya inişden hemen sonra kullanıyoruz.
havayi hat - parafodur-ayırıcı-kesici şeklinde sıralı

darbeleri en başda önlemek daha amntıklı olacak şeklinde düşünüyorum yanlışım varsa ustalarım düzeltsin...

Tesis küçük ise ana pano girişine takmanız yeterli.

Büyük bir işletme ise her dağıtım panosuna gerekebilir.

Ekli dosyalar

• AG Parafudr multi9_surge_arresters_tr.rar
    327 KB · Görüntüleme: 1
Arkadasım sana Weidmuller firmasından mustafa bey ile gorusmeni tavsiye ederim. Biz kendisini davet ettik, bi almanla beraber geldi, 2 saat sunum yaptılar parafudurlar konusunda,cok faydalı oldu.Butun dogruları , yanlısları , gerekli gereksiz kullanımları , hepsini izah ettiler. EMinim sanada cok faydası olacaktır...

Sn.aliempi ,parafudrlar aşırı gerilimlerin zararlarından korunmak için kullanılan değişken dirençlerdir.Günümüzde çok geliştirilmişler ve aşırı gerilim ileticiler adını almışlardır.www.phoenixcontact.com.tr sitesini incelersen her türlü detayı bulabilirsin.Parafudrlar da birinci mefhum akım kesme yeteneğidir.KA.(kiloamper),siteleri incelediğinde göreceğin birde iletime geçiş gerilim seviyelerine göre A_B_C diye sınıflandırılırlar.Parafudrlar uygulamada çeşitli sebepler ile patlayabilmekte,iletimde kalıp aşırı ısı meydana getirmekte aynı zamanda sistemi kısadevre ederek arıza kaynağı olabilmektedir.Montajı yapılırken yeri ve konumu buna göre seçilmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri