parabolik aynayla yogunlaştırılmış guneş ışığının taşınmasıh

Bunlar data kabloları..

İçindeki fiber optik kablonun çapı kıl kadar bişey. Bundan data sinyalleri taşınabilir. Yani haberleşme kablosu olarak geçer. Güç için daha farklı kablolar kullanılır. Özellikle lazer makinalarında kullanılan ( cnc işleme makinaları ) kabloları inceleyiniz.

Ayrıca fiberoptik kablolar içinden geçecek olan ışının dalga boyu gücü önemlidir.

Size böyle bir demet lazım.

0069.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Daire ev (açı) uygunsa karşısına parabol aynaları koy ısın hatta atletle gez

Geçtiğimiz gün bir deneme yaptım büyüteci sabitledim fiberoptik kabloyu sabitledim ama cok hassas ufacık bir sarsıntıdan etkilenip kablonun kenarına kayıyor

Ayrıca iki merceğin odak noktalarının birleştirilmiş olması gelen ışının açısını değiştirmeyecek. yani paralel şekilde ilerleyebilecek
Bu mümkünse işe yarayabilir sanki bir mercek daha edinince denerim

Daire ev (açı) uygunsa karşısına parabol aynaları koy ısın hatta atletle gez

Mühendisler mimarlar bu yapıda fena çuvallamışlar. Ayna kısmını yere yapıp apartmanı ortasindan yükseltmeleri gerekirdi. Dediğim gibi yapsalar alttan ısıtmalı olurdu :-D:-D

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri