parabolik aynayla yogunlaştırılmış guneş ışığının taşınmasıh

Bunlar data kabloları..

İçindeki fiber optik kablonun çapı kıl kadar bişey. Bundan data sinyalleri taşınabilir. Yani haberleşme kablosu olarak geçer. Güç için daha farklı kablolar kullanılır. Özellikle lazer makinalarında kullanılan ( cnc işleme makinaları ) kabloları inceleyiniz.

Ayrıca fiberoptik kablolar içinden geçecek olan ışının dalga boyu gücü önemlidir.

Size böyle bir demet lazım.

0069.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Daire ev (açı) uygunsa karşısına parabol aynaları koy ısın hatta atletle gez

Geçtiğimiz gün bir deneme yaptım büyüteci sabitledim fiberoptik kabloyu sabitledim ama cok hassas ufacık bir sarsıntıdan etkilenip kablonun kenarına kayıyor

Ayrıca iki merceğin odak noktalarının birleştirilmiş olması gelen ışının açısını değiştirmeyecek. yani paralel şekilde ilerleyebilecek
Bu mümkünse işe yarayabilir sanki bir mercek daha edinince denerim

Daire ev (açı) uygunsa karşısına parabol aynaları koy ısın hatta atletle gez

Mühendisler mimarlar bu yapıda fena çuvallamışlar. Ayna kısmını yere yapıp apartmanı ortasindan yükseltmeleri gerekirdi. Dediğim gibi yapsalar alttan ısıtmalı olurdu :-D:-D

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri