Panasonic servo motor

Panasonic servo motoru puls ile sürüyorum plcden jog ileri ve geri yaptığımda hep aynı yöne dönüyor sebebi ne olabilir parametre ayrı olabilirmi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Alttaki dökümana göre işaretlerseniz daha kolay olur, maalesef yazarak şema olmuyor

1. Pin no 9 ve 8, Inhibit uçları bağlımı?

2. Pulse için Pin no 3-4 ve Yön için (Sign1-2) 5-6 yı kullanıyorsanız, 5- ve 6 nın uçlarını değiştirin yanlış bağlamış olabilirsiniz (3-4 her iki şekildede çalışabilir)

Ekli dosyalar

• mcddt_3520_p13.pdf
    312.4 KB · Görüntüleme: 8
Bende 3-4 5-6 bağli
8-9 bağli değil ama daha önce ben bu bağlintada bunu caliştirdim her iki yöne calişiyordu
Ben sonra buna panatherm ile bağlanıp auto tuning yaptım acaba parametrelerini sıfırlamiş olabilirmiyim

Bende 3-4 5-6 bağli
8-9 bağli değil ama daha önce ben bu bağlintada bunu caliştirdim her iki yöne calişiyordu
Ben sonra buna panatherm ile bağlanıp auto tuning yaptım acaba parametrelerini sıfırlamiş olabilirmiyim
Hereşey yapmış olabilirsiniz:
□“Read the default” yapın

Peki benim bağladığım uclar doğrumu 8-9 numaralı ucları bağlanması gerekiyormu bide enkoder ucları 24 volt cıkışmı veriyor yoksa 5 voltmu
Şimdi ben bide 3 plcden cıkış ucu bağlı 4 numarada eksi var 4 plc cıkışına bağlı 5 eksi bağli

Peki benim bağladığım uclar doğrumu 8-9 numaralı ucları bağlanması gerekiyormu bide enkoder ucları 24 volt cıkışmı veriyor yoksa 5 voltmu
Şimdi ben bide 3 plcden cıkış ucu bağlı 4 numarada eksi var 4 plc cıkışına bağlı 5 eksi bağli
Böyle çok zaman kaybı olur, benim gönderdiğimin üstüne veya yenisini çizebilirseniz.

Merhaba,

aynı panasonıc sürücü bende de var
plc siemens 1211dcdcdc
motor 4A 200 khz panasonıc servo motor
q0.0 ve q0.1 çıkışları 100khz çıkış verebilir yazıyor.(tı portal da
pozisyon kontrolü yapmak istiyorum.

plc nın çıkış klemens bölümündeki 3L ve 3M kaç Volt bağlı olmalıdır?

q0.0'a ve q0.1'e sürücünün hangi uçlarını bağlamalıyım?

srv on 29 pin no güç kaynağının 0v
com + 7 nolu pin +24v
alm+ 37 nolu pin +24v
alm- 36 nolu pin 0v
puls2 sıgn2 4 ve 6 nolu pin 0v bağladım

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN