Panasonic servo sürücü hakkında

proeng

Üye
Merhabalar

Panasonic Minas a5 sürücülerde position cotrol modun da puls girişindeki SIGN1 SIGN2 ne anlama geliyor? Örneğin encoder bağlasam puls1=A,puls2=A', sign1 +5v encoder beslemesi ve sign2 encoderin 0v'umudur ?

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• panasonic.jpg
    panasonic.jpg
    33.2 KB · Görüntüleme: 13
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar

Panasonic Minas a5 sürücülerde position cotrol modun da puls girişindeki SIGN1 SIGN2 ne anlama geliyor? Örneğin encoder bağlasam puls1=A,puls2=A', sign1 +5v encoder beslemesi ve sign2 encoderin 0v'umudur ?

iyi çalışmalar.
Encoder girişi başka portta, puls girişleri servo pozisyon kontrolü için kullanılan dışarıdan gelen pulse sinyali, sanırım puls1 ve puls2 de farklı frekanslarda veya genliklerdeki ayrı girişler. En doğru çözüm manuel i indirip ilgili model için bağlantıları öğrenmek

Sürücü bağlantısın da göstermiş ama tam anlamadım. Encoder 1024puls A,B,Z,+5v ve 0 çıkışlı. bu encoderi sürücüye nasıl bağlamalıyım?
iyi çalımalar

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    60.5 KB · Görüntüleme: 11
Sürücü bağlantısın da göstermiş ama tam anlamadım. Encoder 1024puls A,B,Z,+5v ve 0 çıkışlı. bu encoderi sürücüye nasıl bağlamalıyım?
iyi çalımalar
Cihazın tam kodunu yazarak manueli indiriniz, orada com1 ,com2 ,... gibi portlar var ve bu portlardan örnegin birisi pc haberleşme ,birisi encoder, birisi dijital giriş-çikış, birisi harici haberleşme portu gibi herbir port ayrı ve siz o com baglantısını bulup encoderi ona göre bağlamaniz gerekiyor.Yanlış hatırlamıyorsam com4 yada com 6 encoder girisı olmalı ve sizin paylastıgınız port dijital giriş -çıkış portu

Ekli dosyalar

• 16571140637961038146898.jpg
    16571140637961038146898.jpg
    360.2 KB · Görüntüleme: 10
Cihazın tam kodunu yazarak manueli indiriniz, orada com1 ,com2 ,... gibi portlar var ve bu portlardan örnegin birisi pc haberleşme ,birisi encoder, birisi dijital giriş-çikış, birisi harici haberleşme portu gibi herbir port ayrı ve siz o com baglantısını bulup encoderi ona göre bağlamaniz gerekiyor.Yanlış hatırlamıyorsam com4 yada com 6 encoder girisı olmalı ve sizin paylastıgınız port dijital giriş -çıkış portu
minas a5 sürücü manuelinden aldım yukarıdaki resmi.benim encoder 1024puls A,B,Z,+5v ve 0v.

minas a5 sürücü manuelinden aldım yukarıdaki resmi.benim encoder 1024puls A,B,Z,+5v ve 0v.
Siz harici bir encoderden bahsediyorsunuz sanırım, ben motorun üzerindeki encoderin sürücüye baglanmasından bahsediyorum. Harici bir encoder baglamak ?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri