Schneider Altivar-71 sürücü

Bağlantı terminallerindeki bağlantıları bugün detaylı bir şekilde inceleme fırsatım oldu. Bağlantı yapılan kabloları, elektrik panosunda takibini yaptım. Pot 1 hız ve pot 2 tork olarak pano üzerine yazılmış. Pot 1 ve Pot 2 ortak uçları +10 V bağlanmış. Pot 1 ve Pot 2 (22) nolu uçları (-) verilmiş. Pot 1 hız (21) nolu uç AI1 ve Pot 2 tork (21) nolu uç AI2 ye bağlanmış. Bu şekilde4 bağlantıları yaptım. Motor sorunsuz şekilde çalıştı. Ayrıca +24 vdc dışarıdan beslemek gerekiyormuş. Biz sürücü kendi içinde beslenir mantığını düşündüğünüzden dolayı orada da hata yapmışız. Teşekkürler.
24 volt harici DC besleme yapmadan kumanda terminallerindeki potlar görev yapmıyor mu ? Yanlışınız olmasın?

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
24 volt harici DC besleme yapmadan kumanda terminallerindeki potlar görev yapmıyor mu ? Yanlışınız olmasın?
Açıkçası, bu işle başka arkadaş uğraşıyordu. Ben müsait olunca bugün bakabildim, ayrıntılı olarak. Pano içerisinde bağlantıları takip edince +24 volt bağlantıları olduğunu gördüm. Bende o şekilde besledim. Birde, ortak uçları yanlış bağlanmıştı. Onları düzelttim. Dediğiniz gibi de olabilir. Müsait olunca o şekilde de deneyebilirsem deneyeceğim.

Açıkçası, bu işle başka arkadaş uğraşıyordu. Ben müsait olunca bugün bakabildim, ayrıntılı olarak. Pano içerisinde bağlantıları takip edince +24 volt bağlantıları olduğunu gördüm. Bende o şekilde besledim. Birde, ortak uçları yanlış bağlanmıştı. Onları düzelttim. Dediğiniz gibi de olabilir. Müsait olunca o şekilde de deneyebilirsem deneyeceğim.
Dökümanini da inceledim . Dahili 24 volt çıkışı da var . Onla deneyin bakalım ne olacak .
20230820_153221.jpg

Ekli dosyalar

• 7621777.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 2
Dediğiniz noktaya dışarıdan harici 24 vdc veriliyor.
Yanlışınız var . İşaret ettiğim noktayı isterseniz harici kaynağı söküp ölçün. Dahili 24 volt çıkışı da var sürücünün. Ayrıca potla kontrol için zaten 24 volt falan lazım olmaması lazım.

Son düzenleme:
Yanlışınız var . İşaret ettiğim noktayı isterseniz harici kaynağı söküp ölçün. Dahili 24 volt çıkışı da var sürücünün. Ayrıca potla kontrol için zaten 24 volt falan lazım olmaması lazım.
Uygun bir zamanda bakacağım.
Devrede, R1C'ye (+) 24 Vdc verilmiş. Oradan da buraya paralel alınmış.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230820_172004_Gallery.jpg
    Screenshot_20230820_172004_Gallery.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19