Danfoss & Schneider Sürücü Senkron Sorunu

Danfoss FC51 W12 uyarısı veriyor ise parametre 1-01(0) ayarlarsın. Şöyle bir deneme yapabilirsin sürücünün alt limit 3-02(10hz) gir start verdiğinde 10 hzde başlasın potans 10hz'in üstüne değeri yükseltsin.

Peki usta bu ileri farklı geri farklı hızı hangi parametreden nasıl ayarlayabilirim sizce?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ekte parametre bilgileri mevcuttur. Bu uygulamada potans ile değil dijital girişler ile yapılmıştır.

Ekli dosyalar

• FC-051 ileri ve geri farklı hız.pdf
    291.3 KB · Görüntüleme: 13
Ekte parametre bilgileri mevcuttur. Bu uygulamada potans ile değil dijital girişler ile yapılmıştır.

Değişik bir soru sorayım ben hiç denemedim veya lazım olmadı ama.

ileri konumdayken potans değeri arttıkça frekans değeri de artıyor bu ok.

geri konumdayken potans değeri düşük kalıyor ( bu nedenle birbirini yakalayamıyorlar ama eskiden aynı şekilde tek potans ile oluyormuş ). Şöyle bir parametre ayarı varmış olabilir mi belki ilginç gelebilir ama geri giderken potans değeri düştükçe frekans yükselse ve potans değeri arttırkça frekans düşse gibi bir ayar yada parametre varmı.

Yani ileri modda normal potans işlevi değer yükselik hız yükselir.
Geri giderken ters potans işlevi değer artar hız düşer değer düşer hız artar.

Bu yapılabilir mi danfoss için?

Kendi yaptıgım ATV32 uygulamamdan kalanı anlatayım, Aklımda kaldıgı kadarı ıle;
ATV32 (ve yenı modellerinde) ikinvi bir AI2 (potans irişi bulunmaktadır. BUnu simetrık + , - 10 volt gibi bir gerilimle beslersenız. (veya pot uclarını ters cevirme veya gerı görelısı ıle ters cevırıyorsanız mumkün gibi görürüm.
Yalnız, frekans/gerılım oranı değişmez, o oran değişirse, motor yanar zaten,

Arkadaşlar herşeyi hallettimde. Potanstan değeri sıfıra alınca bu danfoss sürücü çok düşük hızda çalışmaya devam ediyor bunun parametresi nedir? Elimde ki listeye baktım ancak net olarak bulamadım normalde potans sıfırlanınca durması gerekli lakin Schneider duruyor ama danfoss devam ediyor düşük bir hızla.

Hız ayarlarında, mınumum (en dusuk hız degerıne bakın, herhangı bır deger var ıse
sıfırlayın

Onun farkındayım da minimum hız değeri diye bir tanımlama yok parametler içinde. bir çok minimum değer var. bir kaçını denedim değişim olmadı.

3-02 nolu parametreyi 0 yaparak deneyin.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri