Pıc16f628 - Pıc 16f628a compıle sorunu

eerrsin

Üye
Arkadaslar merhaba. Elimde ete hocanın zamanında yapmış oldugu bir program var. İş yerinde bir projede onu kullanmak zorundayız. Fakat işyerindeki hepimiz bilgisayarcıyız ve bu işi acıkca söyluyoruz bilmiyoruz ve bunu yapmak bir çaylak olarak bana kaldı. yaklaşık 10 gundur pıc calısıyorum fakat artık 3 gunum kaldı. Bu noktada artık yardımlarınıza ihtiyacım var. Programın hardware kısmını yaptım. software kısmını ise ete hoca pic16f628 e gore yapmış anladıgım kadarıyla fakat benım elımde 16f628a var ben dosyayı tekrar 16f628 e göre compile etmek istediğimde line73 de endif incorrect or missing hatası veriyor. acaba ekteki dosyayı benim için 16f628a ya göre derleyebilirmisiniz. ıkıncı sorum ise hex dosyasını göndermek istediğimde oooh hatası veriyor bu hatayı entegreler farklı oldugundan verebilirmi.Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• sony.rar
    54.1 KB · Görüntüleme: 45
Device kısmında 628a yazman ve derleyicide MCSP 16f628a seçmen yeterli.

Ekli dosyalar

• sony.rar
    56.8 KB · Görüntüleme: 39
musallim hocam klavyenize sağlık. yarın işyerime gider gitmez deniyeceğim. hocam birde sizin düzeltmiş oldugunuz yeni bas dosyasını tekrar kendim derlemek istedim line73 de hata verdi. programı derlemek için PBP_Editor kullanıyorum. Onda da aygıt secilecek yer bulamadım. Siz ne kullanıyorsunuz? yeniden ugrasınız için teşekkürler. Ayrıca ben bu hex dosyasını direk kullanabilirim değilmi..

MCSP = Micro Code Studio Plus >>> Derleyici = IDE

PBP = Pic Basic Pro >>> Derleyicinin kullandığı dosyalar

Bunlar Mecanique nin programları.
MicroCode Studio

Forumda @ETE hocadan pic basic pro dersleri verildi.İnternettede çok meşhurdur , örnekli harika bir anlatım.
Ayrıca pbp ve mcsp da verildi az arama ile bulunabilir.

Devreyi kurmadan denemek için proteus adlı program da verildi.

Dosyada yeni .hex de var demekki derleyebilmiş :rolleyes:

Hocam ne deseniz haklısınız. Liseden sonra universitede bilgisayar bölümüne sıçrayınca bu konulara çok uzak kaldım. Fakat şimdi iş başa düştü oturup calıstım ama anca bu kadar. size cok teşekkür ediyorum iyi geceler.

gunaydin hocam gonderdiginiz yeni hex dosyasini icprog ile pic e sorunsuz atabildim. sagolun.

ICProg az sorunludur,bu işlerle uğraşacaksan donanım sorun olmamalı.
Brenner8 brenner9 -k128 -pickit2 gibi usb den programlayıcılar var ve çok iyiler.40-60TL...

PM controlled !!!:rolleyes:

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri