Otoparka gireç araçları sayan sistem

TEŞEKKÜRLER

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otopark giriş-çıkış kapısı tekmidir yoksa ayrı ayrımıdır..?

Tek ise 2 çift sensör kullanman gerekecek... Biri okurken diğeri okumayacak şekilde ister bir pic programı yaz... İster PLCden saydır...

Ama eğer giriş çıkış ayrı ise her kapıya birer takım sensör koyarsın... Gene bir pic yada PLC kullanarak saydırabilirsin... PLCnin maliyetli olduğunu unutmayalım... Pic daha uygun olur...

Şuan aklıma gelen bu... Belki başka bi arkadaşım daha pratik bir yol söyler hatta söylemişte olabilir... Ben benden önce yazılanları okuyamadım zamanım olmadığı için...

arkadaşlar doğru diyor bide bu otoparkın girişine 2 tane lamba koy otoparkın kapasitesi dolduğu zaman lambanın biri kırmızı yansın boş oldugu zaman yeşil yansın..

sensör sorunu yaratmazsanız bende plc de kurulmus bı sıstem programı var otoparka gıren cıkan arac sayısını sayıyor dolu ıse kapı kapanıyo dolu yazısı var kapıda o yanıyo yer varsada kapı acık oluyo gibi

Evet PIC ilk başta daha ucuz olur fakat PIC in arıza yapma olasılığı daha fazladı,aynı zamanda PIC in elektronik olarak hasasiyeti yüksektir.Ama PLC ilk başta maliyeti yüksek olmasına karşın uzun vade de kendini amorti eder.Çünkü PLC nin arıza yapma olasılığı çok düşüktür.Bence PLC otopark gibi tozlu bir yer için daha uygundur.

Evet PIC ilk başta daha ucuz olur fakat PIC in arıza yapma olasılığı daha fazladı,aynı zamanda PIC in elektronik olarak hasasiyeti yüksektir.Ama PLC ilk başta maliyeti yüksek olmasına karşın uzun vade de kendini amorti eder.Çünkü PLC nin arıza yapma olasılığı çok düşüktür.Bence PLC otopark gibi tozlu bir yer için daha uygundur.

PIC derseniz haksızlık olur, MCU diyelim bu ürünlere. Bu tezinizi ispatlayacak bilgi/belgeniz var mı? İstatistik verilerini nereden aldınız? PLC içinde ne kullanıldığını incelediniz mi?

Açık iddiaya giriyorum sizinle;
Seçeceğiniz MCU ile bir sistem tasarlayacağım ve referans vereceğiniz PLC+benim referans vereceğim PLC ile, benim ve sizin belirleyeceğiniz koşullarda testler yapacağız. Hangisi galip çıkacak?
Var mısınız? Kartın üretim finansmanı bana ait, bozulacak PLC lerin ise size...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri