otomatik kumandada bir istek

Mc.KaSaP

Üye
sayın arkadaşlarım sizlerden bir ricam var elimde bir devrem var ama bir türlü yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim devrem şöyle

starta basınca 1,motor çalışacak
stoba (yani jok butonuylada olur)basınca 2,motor çalışacak
10 sn sonra 2,motor duracak 3, motor çalışacak
10 sn sonra 3, motor duracak 2, motor çalışacak

bu olay iki motor arasında sürekli devam edecek yani bir nevi periyodik çalışma gibi (1, motor sürekli devrede kalacak)

artık size kalmış bişi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Soruda belirtilmemiş ama bu devrenin durdurulması için ilaveten birde stop butonuna ihtiyaç var.
Şemaya eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• uygulanabilir devre.JPG
    uygulanabilir devre.JPG
    22.5 KB · Görüntüleme: 30
  • çalıştırma dosyası.rar
    6.5 KB · Görüntüleme: 12
Moderatör tarafında düzenlendi:
çok saol ama ben bu devreyi atölyede kurdum ama periyodik olarak çalışıyo ama 2. periyodik çalışmadan sonra 1 sn arayla çalışıyolar bunu önleyeemedim zaman rölesinden olabilir mi _?_

Mesut arkadaşımızın verdiği devre kesinlikle doğrudur..Uygulamada çalışır..Fakat uygulamalarda zaman rölesi hep sorun olmuştur.elektronik zaman rölesinde sorun olmaz fakat diğer 2. sınıf rölelerde bu devre sorun yaratabilir.Kararsız çalışma gibi kötü sonuçlar ortaya çıkabilir..Bu nedenle sana bir devrede ben veriyorum..Bu devre eminim sorunsuz isteğini yerine getirir.Çünkü zaman rölesini kararsız çalıştıracak bir durum sözkonusu olamaz..İş hayatında başarılar dilerim..

Şema ektedir.

Ekli dosyalar

• sorubg7.jpg
    sorubg7.jpg
    14.9 KB · Görüntüleme: 20
Bahsettiğiniz sorun uygulamada yapılan yanlışlıktan dolayı olabilir, aynı devreyi atölyede denedim sonuç aynı, şimdide animasyona dönüştürdüm sorun yok.

Animasyon ektedir.

Ekli dosyalar

• uygulanabilir devre.gif
    uygulanabilir devre.gif
    69.7 KB · Görüntüleme: 15
kusura bakmayın devrelerinizi atölyede tekrar yaptım vede çalışıyor hata benimmiş özür dilerim zaman rölesinden kaynaklanmış

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,361
Kullanıcılar
451,848
Son üye
slhtnozkk1

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri