Otomatik Kayar Kapı Projesi (Resimli)

maliyet hesabı ve kumanda devresi eklenmiştir. gerekli bağlantılar yapıldığı zaman dc motor yerine ac motor kullanılarak gerçek kapı açma-kapama işlemi yapılabilir...
Hocam araç üstünde kumandadan iki çıkş kullanarak 12v bi motora sağa sola yön vermek istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi günler arkadaşlar

Ben inşaat mühendisiyim. Aynı zaman da KSÜ elektrik elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Yakın zamanda, bft, nice gibi otomasyon firmalarının üretmiş olduğu otomatik kayar kapı otomasyon ürünleri dikkatimi çekti. Bu ürünleri üreten yerli bir firma varmı? Ben yerli bir markaya rastlayamadım. Bir kayar kapı için otomasyon ürünleri geliştirmek istiyorum. Fakat işin evrak kısmını bilmiyorum. yani neden yerli bir firma yok ve bununla ilgili bir ürün geliştirdiğimizde hangi bakanlık ve makamlardan hangi izinleri almamız gerek. Örneğin türk patent enstitüsünden patent mi almamız gerek. Otomasyon alanında faliyet gösteren arkadaşlardan bu konuda bilgilendirme olursa sevinirim.

Kumanda devresinin hangi programla çizildiğini öğrenebilir miyim?

Bunu basit bir PIC işlemciyle 2 adet 16 A kontaklı bir röle ile yapabilirsin bu kadar büyük kontaktörlere ihtiyaç yok piyasadaki kapı motorlarının içinde bu tarz bir sistem var ve çok büyük kapıları bile sıkıntısız şekilde açıp kapatabiliyor .Ayrıca sistem artık AC motor dan Dc motor a doğru değişiyor çünkü hem daha güçlü hem de kontrolü daha ucuz ve basit

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri