Otomatik kapı kontrol sistemi(Resim)

Çok güzel çalışma, tebirkler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman Rölesini hangi amaçla kullandınız.
(Resimdeki Zaman rölesi ise sorum geçerlidir.)

Evet zaman rölesi, görevi ise kapı açıldıktan ayarladığım süre sonunda kapıyı kapatma görevini üstlendi fakat PLC bağlayınca röleyi devre dışı bıraktım.

Daha önce benzer konu işlenmişti
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/otomatik-kayar-kapı-projesi-resimli.15788/

3- Kapı açık pozisyonda ne kadar bekleyeceğini zaman rölesi üzerinden yapacağımız zaman ayarı ile belirleyip bu sure sonunda kapı otomatik olarak kendisi kapanacaktır.
zaman rölesini koymadan akıllı röle üzerindende kontrol ettirebilirdiniz

Öylede oldu zaten Gemo Plc ile saha kontrolünü sağladım.
---
Detaylı bilgiler yukarı bölümde açıklama sayfasında yer almaktadır.

Yazılanların hepsini bilmiyorcasına her defasında okurum ben forumda,Önceki yapılan projeden ayrı olarak ben bu projenizdeki zaman rölesini merak ettim Gemo PLC'den neden yararlanmadınız o konuda.
Süre sabit degilse doğrudur.

Yazılanların hepsini bilmiyorcasına her defasında okurum ben forumda,Önceki yapılan projeden ayrı olarak ben bu projenizdeki zaman rölesini merak ettim Gemo PLC'den neden yararlanmadınız o konuda.
Süre sabit degilse doğrudur.

Gemo Plc sisteminin nasıl çalıştığını bilmeyen arkadaşlar vardı. Görsel olarak normal zaman diagramından gösterdim, sonra Gemo'yu bağladım, genede teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

basit gibi görünebilir fakat bir eklemede ben yapayım :)
11)Kapı ileri doğru açıldığında ileri motoru ve aynı şekilde ters durumu söz konusu değildir. :)

basit gibi görünebilir fakat bir eklemede ben yapayım :)
11)Kapı ileri doğru açıldığında ileri motoru ve aynı şekilde ters durumu söz konusu değildir. :)

Kesinlikle İmkansız olması lazım sağ yönünde iken sol yönüne dönmesi, evet basit ama çok önemli bir husus :)

​iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri