fabrika giriş kapısı projesi...

sezer_26

Üye
herkese iyi günler dün uye oldum yeniyim burda :=) benim de buna benzer bir projem var yardımcı olabilirmisiniz? benim proje şu... fabrika giriş kapısı... 2 buton olacak. açma butonuna bastığımzda kapı açılmaya başlayacak. sensör tarafından algılandıgı zaman kapı otomatik duracak.aynı şekilde kapanma da böyle... fakat eger kapıyı sonuna kadar açmak istemiyorsak, açma butonuna bastık diyelim. yarı yolda kapama butonuna basıldıgında duracak fakat kapanmayacak... stop görevi yapacak.. ikinci kez bastıgımızda kapanacak... aynı şekilde kapanırkende açma butonuna basarsak önce stop. ikinci kez bastıgımızda acma görevi görecek...anlatabilmişimdir inşallah.. bu projenin devresine yardımcı olurmusunuz? teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar

Bunun için hazır kartlar mevcut. İstersen onlardan kullan. Ama yok ben yapayım dersen sana siemens logo kullanmanı tavsiye ederim.
İstediğini yapman mümkün.

iyi çalışmalar

siemens logo yada schneider zelio modülleri ile hiç zorlanmadan rahat şekilde bu işlemi gerçekleştirebilrisim elimde fazladan kontaktör röle var dersen dediğin senaryo yapılabilir müsait olursam akşama deresini eklemeye çalışırım

arkadaşım.yapılacak şu ben yaptım 2adet limit sivici 2adet kontaktör 2adet start butonu 1 adet kullanılan metreye göre 1 adet sensör takarsan tamamdr bu ış.:)

delta plc ile tek butona basınca çalışır aynı butona basınca stop olur fiyatı çok uygun aynı anda sensörlede buton görevi görür ALTP komutu tek buton veya sensörle açma kapama komutudur

8 metrelık kapı 12 sene önce yaptım daha çalışır durumda bilecik meslek yuksek okuluydu şimdı universite oldu benım yaptığım kapı daha çalışıyor ustelık telefonla uzaktan kumandalı telefonla açılıp kapanıyor hatta benzerı bir çeşme yapmıştım o zamanlar çeşmede selenoit vana kullanmıştım çeşmeye gelen kişi musluk filan yok sensör kişiyi görunce çeşme su akıtıyor bu arada o zamanın meşhur emel sayın ın yağdır mevlam su şarkısını epromdan çalıyor yanlız bozmuşlar tayfun talıboğlu reportaj yapmıştı çeşmede:)

soft starter kullanman lazım kalkış duruş rampası gerekli koymazsan hem hızını ayarlayamazsın hemde fotosel kesince duruş rampası olmadığı için sertlik olur uğraşırsın kolay gelsin.

siemens logo yada schneider zelio modülleri ile hiç zorlanmadan rahat şekilde bu işlemi gerçekleştirebilrisim elimde fazladan kontaktör röle var dersen dediğin senaryo yapılabilir müsait olursam akşama deresini eklemeye çalışırım

kontaktör var hocam....bana devresi lazım... pazar gunune kadar...yardımcı olursanız çok sevinirim
teşekkürler

soft starter kullanman lazım kalkış duruş rampası gerekli koymazsan hem hızını ayarlayamazsın hemde fotosel kesince duruş rampası olmadığı için sertlik olur uğraşırsın kolay gelsin.

hocam iyi gunler. bana bu projenin sadece devresi lazım şimdi.... yeniyim ben bu işte... usta bunu istedi... internettende yardım alabilirsin dedi.. bana sadece devre şeması lazım... ben çizdim.. 2 kontaktör. 2 buton 2 sensör kullandım.. benim çizdiğimde, açma butonuna basıyorum kapı açılıyor. kapama butonuna basınca kapı direk kapanmaya geçiyor... halbuki istenen önce durması ve ikinci basışta kapanması...

abi iyi gunler... tamam malzemeleri biliyorum.. ben çizdim hatta ama yanlış oluyor... şimdi bak.. benim çizdiğimde kapı açma butonuna basınca açılmaya b aşlıyor. kapama ya basınca direk kapanıyor.. bu olmayacak.. kapamaya basınca önce duracak,ikinci basışta kapanmaya başlayacak. bana bunun devre şeması lazım.... :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri