Otomatik kapı sistemlerinde ne tür motor kullanılır?

yigit45

Üye
Arkadaşlar otomatik kapı sis. lerinde ne tip motorlar kullanılır . Bu motorlar hangi kritere göre seçilir . Kaç kg a kadar kaç amper lik motor kullanılır Bu bilgilere ihtiyacım var

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hangi otomatik kapılar?

Kayar kapı(fotoselli kapı)
Yanakayar bahçe kapısı
Dairesel açılır bahçe kapısı
Bariyer
Sarmal kepenk
Branda kapı
Sectional garaj kapısı
Sectional endüstriyel kapı

Birsürü çeşidi var

yanakayar kapı örn 7m uzunluğunda ağırlığını bilmiyom ama 500kg ile 750kg arasında olması lazım nasıl bi motor (kw) işimizi görür bu arada motor monofaze olacak.

Redüktörsüz tip olan STM motorları ( www.elsimmotor.com - www.emfmotor.com ) incelemenizde ya-
rar olabilir.Diğer uygulamalarda biliyorsunuz redüktörlü motorlar kullanılıyor.Bazen de bu motorların
devreye alınabilmesi için sürücü konması gerekebiliyor.STM motorlarla ( yeni çıktığı ve hiç uygulamadığım
için bilmiyorum ) daha az problemli bir uygulama yapılabileceğine inanıyorum.Satışı yapan firmanın size yardımcı olacağını zannediyorum.Monofaze motorlu uygulamalar zor olabilir.

seri motor ile tabir edilen 220 volt AC motor kullanılmaktadır ancak beslemesi motorun değişik hızlar altında rçalışması için kıyıcı triyak mosfet vb. deve elamanları ile üzenlenmelidir enkoder kullanımı pozisyon ve hız bilgisi açısından kaçınılmazdır

dc motor larda kullanılıryor ac motorlarda motorgücleri ne göre deişiyor kapasiteler göre kullanılıyor

merhaba arkadaşlar ben uzaktan kumandalı garaj kapıları yapıyorum italyan genius motorlar kullanıyorum dc ve ac olarak sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olurum
birde sizden bir ricam olacak bana ucuz çin malı uzaktan kumandalar lazım birde bu kumandaları kopyalayacak makina bilen arkadaşlar varsa acab bunları selanik pasajında bulabilirmiyim tşk ederim

merhaba arkadaşlar ben uzaktan kumandalı garaj kapıları yapıyorum italyan genius motorlar kullanıyorum dc ve ac olarak sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olurum
birde sizden bir ricam olacak bana ucuz çin malı uzaktan kumandalar lazım birde bu kumandaları kopyalayacak makina bilen arkadaşlar varsa acab bunları selanik pasajında bulabilirmiyim tşk ederim

nette.. delab ...olarak ara belki yardımı olur,ben kullanıyorum pek sorun çıkmadı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri