Oto teyp 12 volt adaptör ile çalışmıyor

gsliahmet

Üye
Herkese merhaba arkadaşlar evde kullanmak istediğim oto teybimi 12 volt adaptör ile bağlantısını yapıyorum ancak teyp açılıyor welcome yazısı geliyor gidiyor donuyor bazende sanki elektrik kesik kesik geliyormuş gibi tüm ışşıkları yanıp yanıp sönüyor arabada deniyorum normal çalışıyor ancak evde 12 volt adaptör ile çalıştıramadım sizce sorun ne olabilir

Herkese merhaba arkadaşlar evde kullanmak istediğim oto teybimi 12 volt adaptör ile bağlantısını yapıyorum ancak teyp açılıyor welcome yazısı geliyor gidiyor donuyor bazende sanki elektrik kesik kesik geliyormuş gibi tüm ışşıkları yanıp yanıp sönüyor arabada deniyorum normal çalışıyor ancak evde 12 volt adaptör ile çalıştıramadım sizce sorun ne olabilir

Adaptörünüz kaç amper?

5 amper fark edermi amperi

5 amper fark edermi amperi
Fark eder tabiki, teyp istediği yükü çekemeyince devre kesiliyor olabilir diyecektim ancak adaptör çok da düşük değil, en azından yüksek seslere çıkamasa bile çalıştırması lazım.

Peki adaptörün sağlamlığından eminmisiniz? Yüke binince voltaj çöküşü olabilir mi? Ölçü aletiniz varsa teyp'i açarken adaptör ucundaki voltajı ölçer bakardınız.

Sonuçta yük aynı ve besleme farklı olduğunda bir sorun yaşanıyorsa ilk bakılması gereken besleme.

Yeni nesil oto teypleri yüksek akim çekebilir. Bunu aku ile calistirdiginizda düzgün çalışmasının tek açıklaması bu olabilir. Yeni nesil lcd ekranlı teypler ilk açılışta 5 amper uzeri akim çekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri