Oto ses sisteminde woofer motor sesi alıyor?

Bu Sorunun aynısı ben de vardı birgün tesadüfen çözdüm... ateşleme bobininden çıkıp distiribitöre giden kablo üzerine daha sonradan dolandırılmış bir kablo vardı hemen hemen her araçta görürüm bir yere bağlı değil ama bahsettiğim kabloya sarılı olur işte onun birgün bir sebepten yerinden çıkardım baktıki gaza basınca çıkan cızırtı ksilmiş o bahsettiğim kablonun boyunu bayabi kısaltım tekrar yerine bağladım sorun tamamen ortadan kalktı...

:)kımse alternator çikişina paralel kutupsuz kondansator bağlamayı duşunmemış nedenkı fazla değil 1 microfarad kutupsuz kondansatoru alternator çikişina diyotlara paralel bağlanırsa gurultuyu filtreler yüksek gerılımede önlem alınması mantıklı bence alternator daha mantıklı Ac voltaj DC ye oradan donuşuyor donuşum olurkende gurultu motor devrıne gore frakans uretıyor

hiç ugraşma direk teybın arkasından sogutucu plakasından saseye bır kablo cek butun olay cözülüyor....:p

genel olarak arabanın elektrik tesisatından çıkıyo arıza çözümü bujilere kadar gidebiliyo

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,463
Kullanıcılar
450,403
Son üye
murat@01

Yeni konular

Geri